Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1909 | vanoss_1909 |
573 | 485 | content | 1750 × 2486 | 1909/9124 |
Blocks on this page 2
Company header
Detached block
Main
Main
Page content 49
| 1455 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN (Binnenland). 485 |
| 1456 | Koninklijke Tabak en Sigarenfabriek, voorheen G. |
| 1457 | Ribbius Peletier Jr., te Utrecht. Opgericht in 1844 en op |
| 1458 | 1 Juli 1895 omgezet in een naamlooze vennootschap. Duur tot 30 |
| 1459 | Juli 1925. Doel: Het fabriceeren en den verkoop van sigaren, ta- |
| 1460 | bak en aanverwante artikelen, en het voortzetten der zaken, vroeger gedre- |
| 1461 | ven door de firma G. Ribbius Peletier Jr. te Utrecht, doch in geen geval |
| 1462 | handel in door anderen hier te lande gefabriceerde sigaren. De handel |
| 1463 | in onbewerkte tabak mag slechts plaats hebben met uitdrukkelijke schrifte- |
| 1464 | lijke toestemming van commissarissen. (Was vóór 1907 geheel verbo- |
| 1465 | den. Red.) Voor bijzonderheden omtrent den inbreng zie jaargang |
| 1466 | 1907 blz. 494. Directeuren: Alex M. Hioolen en D. M. Hioolen. |
| 1467 | Commissarissen: P. J. van Ommeren, G. Ribbius Peletier. |
| 1468 | E. G. Duyvis, Mr. H. F. W. Dubois en F. B. 's Jacob. Aan- |
| 1469 | deelenkapitaal aanvankelijk groot f 600.000, werd tengevolge van |
| 1470 | de uitbreiding van het bedrijf, in December 1906 verhoogd met f 400.000. |
| 1471 | tot f 1.000.000, waarvan f 100.000 werden uitgegeven, zoodat thans f 700.000 |
| 1472 | is geplaatst. Aandeelen groot f 1000. De inschrijving op f 500.000 |
| 1473 | dezer aandeelen was den 14 Juni 1895 opengesteld à 106 pct., o.a. bij de |
| 1474 | Associatie-Cassa te Amsterdam. Op 22 December 1906 stond bij Marx & |
| 1475 | Co.'s bank te Rotterdam e.a. de inschrijving open op f 100.000 aandeelen |
| 1476 | voor aandeelhouders (zes oude aandeelen gaven recht van voorkeur op één |
| 1477 | nieuw) à 125 pct. voor anderen à 131 pct. Deze nieuwe aandeelen genoten |
| 1478 | voor de helft in de winsten van 1906/7. Er werden 91 aandeelen van de 100 |
| 1479 | door aandeelhouders genomen. Dividenden 1895/6-1906/7: telkens 8 pct., |
| 1480 | over 1907/8 7 pct. op no. 14. Winstverdeeling: Eerst 4 pct. aan aandeel- |
| 1481 | houders; van het daarna overblijvende ontvangen aandeelhouders 60 pct., |
| 1482 | commissarissen 10 pct., de directie 15 pct. en het reservefonds 15 pct., |
| 1483 | waarvan echter een gedeelte ten bate van het personeel wordt aangewend. |
| 1484 | Verdere informatiën worden „principieel" niet door de Maatschappij ver- |
| 1485 | strekt. |
| 1486 | KOERSEN DER AANDEELEN. |
| 1487 | 1895 1896 1897 1898 1899 1900 1901 1902 1903 1904 1905 1906 1907 |
| 1488 | Laagste koers 105} 106% 120 130 142 137 135 140 |
| 1489 | Hoogste koers 106 125 125 135 144 138 140 140 150 130 |
| 1490 | Voor Hoogsten en Laagsten Koers 1908, zie index. |
| 1491 | Maatschappij tot Exploitatie van Koolzuur- en Zuur- |
| 1492 | stof-Cylinders, te 's-Gravenhage. Opgericht 3 October 1899. |
| 1493 | Duur tot 31 December 1913. Doel: De aan- en verkoop en het ver- |
| 1494 | huren en exploiteeren van koolzuur- en zuurstof-cylinders en alles wat |
| 1495 | daartoe in den ruimsten zin behoort. RaadvanCommissarissen: |
| 1496 | E. Edersheim Bzn., H. P. N. Halbertsma en Mr. D. J. van Stockum. A a n- |
| 1497 | deelenkapitaal f 150.000, geheel geplaatst, met 10 pct. storting. De |
| 1498 | aandeelen zijn groot f 1000, en luiden op naam. Over 1900 tot en met 1907 |
| 1499 | is telkens 10 pct. dividend uitgekeerd. Winstverdeeling: De |
| 1500 | winst wordt gelijkelijk onder aandeelhouders verdeeld. 5 pcts. Obliga- |
| 1501 | tiën, groot f 1000, met coupons 1 Januari en 1 Juli. Aflossing |
| 1502 | door uitloting à 105 pct. Omtrent een in Mei 1904 gegeven machtiging |
| 1503 | van obligatiehouders om de aflossing der nog uitstaande obligatiën tot |