Page 823 in yearbook 1913

Page Block

Scanned page

Yearbook Vol. Seq P.no Type Size File
1913 vanoss_1913 823 735 content 1774 × 2439 1913/16592

Blocks on this page 3

Main
8253
8 lines
Main
8254
3 lines
Main
8255
3 lines

Page content 57

The raw OCR output of this page, line by line.
6655 CULTUURONDERNEMINGEN. 735
6656 DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT.
6657 1911/12 1910/11 1911/12 1910/11
6658 Gulden Gulden Gulden Gulden
6659 Onkosten 18.319.62 16.953.06 Winst 76.116.02 92.769.55
6660 Res. Zuider Kantoren 19.718 .-
6661 Interest 7.253.40 6.181.10
6662 Winstsaldo 30.825 .- 69.635.39
6663 76.116.02 92.769.55 76.116.02 92.769.55
6664 Winstverdeeling: Dividend 3 (6) pct. f 30.000 (f 60.000); bedrijfsbelasting f 825
6665 (f 1.650); reserve nihil (f 1.798.53); tantièmes nihil (f 3.597.06); dividendreserve nihil
6666 (f 2.589.80).
6667 Uit Verslag 1911/12. De zaken in de Zuider kantoren gingen slecht. De groote
6668 winsten van 1909/1910 leidden tot zeer groote concurrentie. welke het caoutchouc
6669 zoo hoog inkochten. dat de realisatie verliezen liet. Hierdoor moesten vele con-
6670 currenten hunne kantoren opheffen, waarbij geforceerde uitverkoopen plaats had-
6671 den. In 't dorp N'Zérékoré werd een onzer factoryen geplunderd, waarbij voor
6672 frs. 18.000 te loor ging. Bij het Gouvernement is een verzoek om schadevergoeding
6673 ingediend. Het bedrag (f 19.718) is gereserveerd. Op de Noorder kantoren gaven
6674 de verkoopen van goederen, de inkoopen van producten en de handel in granen
6675 zeer bevredigende resultaten.
6676 Gayamsche Cultuur Maatschappij, te 's Gravenhage. O p-
6677 gericht 28 October 1896. Duur: tot 31 December 1947. Doel: de
6678 exploitatie der suikeronderneming „Gayam", district Kebon Tjandie, resi-
6679 dentie Passoeroean. Op 31 Dec. 1910 bedroeg de aanplant 651 bouws 464 rijnl.
6680 roeden de capaciteit der fabriek 8500 picols riet per etmaal. Directie: J. J.
6681 Doffegnies, te 's Gravenhage; Commissarissen: L. de Ram, E. L.
6682 A. Penn, A. Th. van Soest, allen te 's Gravenhage, J. Harbrink Numan, te
6683 Baarn en M. Jüdell, te Amsterdam. Kapitaal: f 500.000, geheel ge-
6684 plaatst. Op 16 November 1909 stond ten kantore der Commissiebank te
6685 Amsterdam de inschrijving open op f 200.000 aandeelen, tot den koers
6686 van van 105 pct., deelende in de winst over 1909, met voorkeursrecht voor
6687 aandeelhouders, uitgeoefend met dividendbewijs no. 3, tot denzelfden koers.
6688 Stukken groot f 1000. Bij de oprichting der Maatschappij werd een
6689 leening uitgegeven groot f 150.000, waarvan op 31 Dec. 1911 nog f 66.000
6690 uitstond, waarvan f 22.000 in onderpand gegeven. Winstver-
6691 deeling: eerst 5 pct. aandeelhouders; van het resteeerende :
6692 10 pct. reservefonds, 10 pct. commissarissen, 5 pct. directeur,
6693 van het restant een gedeelte in het reservefonds, het overblijvende aan
6694 aandeelhouders. Dividenden: 1897-1906: nihil; 1907-1911 : 5, 6, 6, 4 en
6695 8 pct., (no. 6).
6696 Koersen 1910: 130-108; 1911: 115-103; 1912: zie index.
6697 Re- Onder- Verlies Af-
6698 Kapi- Obli- serve- nem. Winst Bruto Expl .- Adm .- in- schrij- Netto
6699 taal gatiën fds. Gayan suiker winst kosten2) kost. terest ving winst
6700 1897 300.000 101.000 3.000 328.724 168.967 168.967 227.668 3.441 9.059 852 V. 75.052
6701 1900 300.000 91.000 10.000 449.860 324.327 324.327 272.041 2.481 26.376 850 12.9661
6702 1904 300.000 87.000 10.000 473.094 406.525 406.525 334.899 2.935 35.638 16.994
6703 1905 300.000 87.000 10.000 512.551 462.814 464.351 289.091 2.680 34.625 119.373
6704 1906 300.000 87.000 70.000 575.842 474.446 474.446 335.338 2.550 30.992 66.064
6705 1907 300.000 74.000 150.000 609.142 543.910 545.681 371.580 2.235 38.384 16.652 92.992
6706 1908 300.000 62.000 184.502 614.918 484.375 486.736 374.622 2.935 27.903 3.010 54.207
6707 1909 500.000 58.000 202.720 626.923 432.967 440.106 320.842 4.131 24.004 70.933
6708 1910 500.000 49.000 54.867 531.463 421.787 423.243 354.038 4.625 12.038 34.806
6709 1911 500.000 44.000 71.973 500.000 538.573 549.762 413.677 4.161 13.737 99.051
6710 1) Afgeschreven op het verliessaldo. 2) Inclusief procenten personeel.
6711 Voor meerdere jaarcijfers, zie vorige jaargangen.