Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1923 | vanoss_1923_domestic |
908 | 862 | content | 1971 × 2479 | 1923/38221 |
Blocks on this page 1
Company header
Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij
Main
Page content 56
| 18696 | 862 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 18697 | Koersen der aandeelen 1913: 1323-1202; 1914 en 1915: geen noteering; 1916: 195-154. |
| 18698 | 1917: 171-1522; 1918: 271-161g; 1919: geen noteering; 1920: 235-220; 1921: 180-176. |
| 18699 | Grond- Onkost, Andere Ter |
| 18700 | 30 Kapit. Ter- Gebou- Instal- Exploit. stoffen loonen Expl. win- verdee- |
| 18701 | Apr. gepl. Oblig. rein wen latie opbrengst enz. enz. winst sten ling1) |
| 18702 | 1903 750.000 500.000 136.780 261.144 726.130 655.619 537.688 66.453 51.478 ? P |
| 18703 | 1906 900.000 475.000 146.221 313.145 936.096 1.393.622 1.103.995 79.139 210.489 180.701 |
| 18704 | 1910 900.000 375.000 Totaal 1.153.016 1.565.006 1.197.882 81.614 285.510 262.342 |
| 18705 | 1911 900.000 350.000 Totaal 1.137.558 1.456.155 1.102.529 74.128 279.498 - 244.403 |
| 18706 | 1912 900.000 325.000 Totaal 1.052.101 2.025.441 1.565.484 86.903 373.054 - 348.881 |
| 18707 | 1913 1.000.000 300.000 Totaal 1.071.905 2.520.610 2.167.797 101.980 250.832 14.096 233.706 |
| 18708 | 1914 4 1.000.000 275.000 Totaal 982.471 1.356.081 1.131.553 78.392 146.137 21.780 148.479 |
| 18709 | 915 1.082.500 250.000 Totaal 957.320 1.547.971 1.345.164 89.589 460.763 86.400 529.618 |
| 18710 | 191621.285.000 225.000 Totaal 792.280 2.149.944 1.527.991 84.070 948.657 35.012 944.953 |
| 18711 | 1917 1.282.500 225.000 Totaal 771.072 2.566.145 2.040.229 92.908 433.008 106.251 536.400 |
| 18712 | 1918 1.282.500 750.000 Totaal 758.936 2.403.396 2.087.751 94.662 220.983 520.8363 720.272 |
| 18713 | 1) Vóór afschrijving, reserveering uitbreidingsrekening, dotatie reserve voor af- |
| 18714 | schrijving enz. 2) Boekjaar sluit thans op 31 Maart. 3) Zijnde winst op voorraden |
| 18715 | Ao. Po. |
| 18716 | Voor overige jaarcijfers, zie vorige jaargangen. |
| 18717 | N.B. Op 5 Nov. 1920 berichtte de directie dat sedert een |
| 18718 | paar jaar geen verslagen meer worden gedrukt. De |
| 18719 | laatst verschenen balans (1917/18) vindt men in deel I |
| 18720 | jrg. 1920. (Red.) |
| 18721 | Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij, te 's Gravenhage. O p ge- |
| 18722 | richt 2 October 1882. Duur tot 30 September 1949. Doel: Exploi- |
| 18723 | tatie der bierbrouwerij in de Noordstraat te 's Gravenhage, benevens aan- |
| 18724 | koop en exploitatie van hotels, depots enz. De Mij. exploiteert de bekende |
| 18725 | hotels ,Central", „hotel Lion d'Or" en hotel ,,De Bellevue" alle te 's Gra- |
| 18726 | venhage, „Pavillon Central" te Scheveningen en restaurant „,Central", |
| 18727 | Jaarbeursgebouw te Utrecht. Directie: L. Kirchmann en J. D. |
| 18728 | Peters. Commissarissen: Jhr. A. R. Schuurbeque Boeye, |
| 18729 | Mr. R. J. H. Patijn, Jhr. Mr. W. M. de Brauw, R. E. Kirchmann, |
| 18730 | Mr. J. H. Telders en Mr. P. Feenstra. Kapitaal: f 6.000.000, waarvan |
| 18731 | uitgegeven en volgestort f 600.000 gewone aandeelen, (welk bedrag gebracht |
| 18732 | wordt op f 1.800.000), groot f 1000 en f 1.800.000 6 pct. cumulatief |
| 18733 | preferente winstdeelende aandeelen, groot f 1000. Op 9 September |
| 18734 | 1915 stond bij de Rotterdamsche Bankvereeniging en de Nationale |
| 18735 | Bank de inschrijving open op 1200 6 pcts. cumulatief prefe- |
| 18736 | rente winstdeelende aandeelen, groot f 1000, tot den |
| 18737 | koers van 100 pct. De preferente aandeelen kunnen te allen tijde worden |
| 18738 | geamortiseerd à 105 pct. plus 6 pct. rente. De inschrijving op een |
| 18739 | verdere f 600.000 dezer preferente aandeelen heeft den 5 Sept. 1916, even- |
| 18740 | eens bij de Rotterdamsche Bankvereeniging, open gestaan tot den koers van |
| 18741 | 100 pct., incl. div. 1916/17 en met voorkeursrecht voor houders van reeds |
| 18742 | uitgegeven cum. pref. aandeelen (2 oude : 1 nieuw, no. 1). Men zie het |
| 18743 | prospectus aan het einde van Deel II, jrg. 1916/17. Winstverdeeling: |
| 18744 | Na afschrijvingen, 6 pct. cumulatief aan preferente aandeelhouders, daarna |
| 18745 | hoogstens 6 pct. aan gewone aandeelhouders; van het restant: 20 pct. aan |
| 18746 | het reservefonds, 2 pct. aan iederen commissaris, 10 pct. aan iederen |
| 18747 | directeur, terwijl het resteerende komt aan gewone en prefe- |
| 18748 | rente aandeelhouders in verhouding van 10 : 1. Op 3 Maart 1921 stond ten |
| 18749 | kantore der Rott. Bankvereeniging de inschrijving à pari open op f 2.500.000 |
| 18750 | 7 pct. obligatiën (deel eener leening groot f 3.000.000, waarvan reeds |
| 18751 | f 500.000 vast geplaatst). Obligatiën groot f 1000, coupons 1 Maart |