|
69283 |
1712 SPOORWEGFONDSEN. |
|
69284 |
Lanschot voor den Provincialen Bond, en de heeren Mr. J. C. Post, C. F. Over- |
|
69285 |
hoff, Mr. A. J. Moll en Mr. W. Cnoop Koopmans A.Jzn., secretaris. |
|
69286 |
Later werd opgericht de Vereeniging ter Behartiging der Be- |
|
69287 |
langen van Houders van 5 pct. 2e Hypothecaire Obligatiën |
|
69288 |
ten laste der N. B. D. S. Mij. (Boxtel-Wesel) met als Bestuur het |
|
69289 |
oorspronkelijke comité. De voorwaarden waarop obligatiën vanaf 14 December 1922 |
|
69290 |
konden worden ingeleverd, zijn 14 December 1922 vastgesteld bij acte verleden voor |
|
69291 |
Notaris J. P. Smits te Amsterdam. Voor de voorloopig tegen de obligatiën af- |
|
69292 |
gegeven ontvangstbewijzen werden later Certificaten van genoemde vereeni- |
|
69293 |
ging verstrekt, welke 20 Januari 1923 officieele noteering verkregen. De inlevering |
|
69294 |
stond van 14 December 1922-20 Februari 1923 kosteloos open bij de Associatie Cassa; |
|
69295 |
bij latere inlevering was 1 pct. van het nominaal bedrag verschuldigd. Omtrent |
|
69296 |
de vergaderingen van certificaathouders le en 2e hyp. van 16 Mei 1923 en van cer- |
|
69297 |
tificaathouders Ze hyp. van 9 Dec. 1924 zie men jrg. 1925, deel I, pag. 1659. |
|
69298 |
Afwikkeling van het faillissement. De verificatievergadering |
|
69299 |
werd 19 Febr. 1925 gehouden, nadat de gelegenheid tot het indienen van schuldvorde- |
|
69300 |
ringen van 15 Juni 1923 tot 30 Jan. 1925 was verlengd. Op denzelfden dag (19 Febr. 1925) |
|
69301 |
werd daarna een vergadering van houders van Certificaten Eerste Hypotheek gehou- |
|
69302 |
den ter beraadslaging van de voorstellen gedaan in verband met het faillissement. |
|
69303 |
Op deze vergadering werd voorlezing gedaan van het rapport door cura- |
|
69304 |
toren, op de verificatievergadering uitgebracht. Uit dit rapport blijkt in het kort: |
|
69305 |
10. dat curatoren de activa op Nederlandsch gebied lieten schatten door den |
|
69306 |
ingenieur A. D. Heederik, die tot een totaal kwam van f 1.234.490 (dit deel omvat. |
|
69307 |
de lijn Boxtel-Grens groot 52.719 K.M. Red.) ; |
|
69308 |
20. dat de S.S. voor datzelfde deel f 2.000.000 had geboden; |
|
69309 |
30. dat na langdurige onderhandelingen een bod van f 1.000.000 voor het Duitsche |
|
69310 |
deel (de lijn Grens Goch-Wesel 39.918 K.M. Red.) werd verkregen, waarvan na |
|
69311 |
aftrek van overschrijvingskosten en koopsom inventaris- en verbruiksgoederen plus |
|
69312 |
rente f 810.000 zal overblijven; |
|
69313 |
40. dat de le en 2e hypothecaire inschrijvingen op het Duitsche deel resp. |
|
69314 |
Mk. 6.000.000 en Mk. 3.000.000 bedroegen en deze ingevolge de „Dritte Steuernotverord- |
|
69315 |
nung" tot 15 pct. in goudmarken „aufgewertet" konden worden, alzoo tot resp. |
|
69316 |
G.M. 900.000 en G.M. 450.000 = resp. f 540.000 en f 270.000, of juist evenveel als de |
|
69317 |
Bub 3 vermelde opbrengst ; |
|
69318 |
50. dat curatoren en rechtercommissaris aanneming van genoemde biedingen, |
|
69319 |
meer in het belang der crediteuren achten dan publieke verkoop binnen een maand; |
|
69320 |
60. dat op grond van het bovenstaande de volgende globale becijfering |
|
69321 |
was te maken: |
|
69322 |
Baten: Opbrengst spoorweg Nederlandsche deel f 2.000.000, opbrengst spoorweg |
|
69323 |
· Duitsche deel f 810.000, opbrengst overige baten na aftrek der faillissements- |
|
69324 |
kosten, geraamd op f 240.000, totaal f 3.050.000. |
|
69325 |
Schulden: Eerste hypotheek f 7.693.437, tweede hypotheek f 6.365.400, concur- |
|
69326 |
rente vorderingen f 257.713, totaal f 14.316.551. |
|
69327 |
De eerste hypotheek ontvangt uit den spoorweg de volle opbrengst van het |
|
69328 |
Nederlandsche deel ad f 2.000.000 en uit de opbrengst van het Duitsche deel |
|
69329 |
f 540.000, tezamen f 2.540.000. Zij blijft daarna concurrent voor f 5.153.437. |
|
69330 |
De tweede hypotheek ontvangt uit de opbrengst van het Duitsche deel van |
|
69331 |
den spoorweg f 270.000. Zij blijft daarna concurrent voor f 6.095.400. De con- |
|
69332 |
currente vorderingen worden dus: restant eerste hypotheek f 5.163.437, restant |
|
69333 |
tweede hypotheek f 6.095.400, overige vorderingen ale boven f 257.713, totaal |
|
69334 |
f 11.506.551, waarvoor beschikbaar zijn de overige baten, geraamd op f 240.000, |
|
69335 |
hetgeen eene uitdeeling zou toelaten ad 2 0858 pct. |
|
69336 |
De eerste hypotheek zal dus ontvangen: krachtens hypotheekrecht alsboven |
|
69337 |
f 2.540.000 en over haar restantbedrag 2.0858 pct. f 107.490. totaal f 2.647.490, ma- |
|
69338 |
kende over haar totaalbedrag 34.4245 pct. |
|
69339 |
De tweede hypotheek zal ontvangen: krachtens hypotheekrecht als boven |
|
69340 |
f 270.000, en over haar restantbedrag 2.0858. pct. f 127.135, totaal f 397.135, makende |
|
69341 |
over haar totaalbedrag 6.24 pct. (is zooals hierna blijkt later op totaal ca. 5.8 pct. |
|
69342 |
geschat. Red. E. B.). |
|
69343 |
70. dat de S.S. op grond van bovenstaande becijfering besloot houders der niet- |
|
69344 |
Het uitgelote verschil 2e hyp. tusschen certificaten deze 123 aan pct. te en bieden de 6.24 hun pct. stukken uitkeering, tegen 122 boven pct. over becijferd, te is nemen. on- |
|
69345 |
geveer gelijk aan de contante waarde van het kapitaal dat noodig zou zijn geweest |
|
69346 |
om nom. f 15000 cert. 2e hyp. per jaar à pari uit te loten, zooals vóór de failliet- |
|
69347 |
verklaring geschiedde. |
|
69348 |
Het onder 70. genoemde aanbod was 9 Dec. 1924 reeds door certificaathouders ge- |
|
69349 |
accepteerd, (zie einde kleine letter pag. 1659 van deel I 1925, Red. Eff. Bk.) |
|
69350 |
In verband met een en ander gaven beheerders der le hyp. er de voorkeur aan, het |
|
69351 |
accepteeren der biedingen goed te vinden en niet tot publieke veiling over te gaan. |
|
69352 |
De eerste uitdeelingelijst werd begin Mei 1926 gedeponeerd en werd |
|
69353 |
later verbindend. De opbrengst der lijnen was f 2.000.000 voor het Hollandsche en |
|
69354 |
f 801.629 voor het Duitsche deel. Na f 69.629 voor algemeene faillissementskosten te |
|
69355 |
hebben gereserveerd brachten de curatoren f 2.742.000 ter verdeeling onder de |
|
69356 |
1e en 2e hyp. houders, die hiervan in de lijn van het bovengemelde rapport van cu- |
|
69357 |
ratoren op resp. f 2.500.000 of ca. 32.55 pct. hunner vordering en f 242.000 of ca. 3.8 pct. |
|
69358 |
hunner vordering recht hadden. De beheerders der hypotheken blijven voor de- |