Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1928 | vanoss_1928_domestic |
825 | 773 | content | 1372 × 2334 | 1928/52663 |
Blocks on this page 2
Balance sheet
NoordNederlandsche Beetwortelsuikerfabriek
Main
Profit and loss
NoordNederlandsche Beetwortelsuikerfabriek
Main
Page content 67
| 14267 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. 773 |
| 14268 | aan aandeelhouders en aan participanten elk 15 pct.); 40 pct. aandeel- |
| 14269 | houders, 10 pct. directie, 10 pct. commissarissen en 10 pct. aan het fonds |
| 14270 | „personeel”. Voor bijzonderheden omtrent de in 1906 afgeloste 4} pct. obli- |
| 14271 | gatiën, waaraan winstbewijzen waren gehecht, zie jaarg. 1907, blz. 510. |
| 14272 | Directie: W. M. Gunning, gedel. commissaris, J. Takens, C. P. Zonne- |
| 14273 | ville, directeuren. Commissarissen: W. A. Scholten te Gronin- |
| 14274 | gen, G. Reinders Kzn., te Warffum, W. M. Gunning te Bloemendaal, J. H. |
| 14275 | Kann te 's Gravenhage, Ern. Laane te Bergen op Zoom, A. Reinders te |
| 14276 | Groningen, K. J. Rienks te St. Jacobi Parochie, T. Welt en D. Huizinga |
| 14277 | Bruins, beiden te Usquert. |
| 14278 | Adres: Hoogkerk, A 214-216. |
| 14279 | Prol. |
| 14280 | kas en |
| 14281 | 31 Kapit. 43% Reser kass. Geb. en Winst Af- Saldo Aandeelen Oblig. |
| 14282 | lei gepl. Oblig. ven Belegg. machin. exploit. schrijv. winst H.K.L.K.31.12 H.K.L.K. |
| 14283 | 1910 950.000 459.525 216.384 696.834 353.562 52.450 301.112 139 150 149 |
| 14284 | 1915 950.000 668.663 354.939 924.084 408.378 68.362 340.016 153 149 149 |
| 14285 | 1916 950.000 768.958 339.778 862.819 689.525 63.783 625.742 153 149 149 |
| 14286 | 1917 950.000 595.485 705.621 823.334 834.560 61.146 773.414 166 148 1642 |
| 14287 | 1918 950.000 969.948 1.009.400 862.884 708.423 58.223 650.200 165 150 150 |
| 14288 | 1919 950.000 -1.207.127 635.277 754.971 874.198 56.170 818.028 265₴ 150 265 |
| 14289 | 1920 950.000 1.696.546 520.928 729.826 1.261.554 54.317 1.207.237 E.K 290 290 |
| 14290 | 1921 950.000 1.845.462 618.418 900.451 201.540 67.237 134.303 |
| 14291 | 1922 950.000 -1.566.624 817.117 1.171.778 186.771 85.749 101.022 170 170 |
| 14292 | 1923 950.000 -1.678.711 574.453 1.112.649 377.475 81.550 295.925 |
| 14293 | 1924 950.000 -- 1.872.629 454.640 1.065.239 492.814 78.280 414.534 |
| 14294 | 1925 950.000 -2.065.112 454.326 1.021.179 567.009 75.1801 491.829 149% 145} 147} |
| 14295 | 1926 950.000 - 2.219.537 458.272 1.017.711 320.538 2 320.539 |
| 14296 | 1927 950.000 2.206.982 459.250 1.007.068 344.050 2 344.050 142}*1373 |
| 14297 | 1) Bovendien f 100.000 (v. j. f 75.000) toegevoegd aan het, afschrijvingsfonda. |
| 14298 | 2) In tegenstelling met vorige jaren is de afschrijving ten laste der exploitatie |
| 14299 | rekening gebracht. * ) Hoogste en laagste koersen der aandeelen over 1927 tot-en |
| 14300 | met 31 Oct. |
| 14301 | Voor meerdere jaarcijfers, zie vorige jaargangen. |
| 14302 | ACTIEF. BALANS PER 31 MEI. PASSIEF. |
| 14303 | 1927 1926 1927 1926 |
| 14304 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14305 | Vaste goederen 1.084.060.10 1.094.702.15 Gepl. kapitaal 950.000 .- 950.000 .- |
| 14306 | Kas en kassiers 17.388.67 19.685.49 Reservefondsen 2.206.982.12 2.219.536.58 |
| 14307 | Beleggingen 441.861.18 438.586.31 Schulden 304.258.35 234.375.92 |
| 14308 | Vorderingen 1.678.363.55 1.679.964.32 Div. 1926/27 (1925/26) 47.500 .- 47.500 .- |
| 14309 | Voorraden 344.831.59 275.721.86 Winstuitkeeringen 57.764.62 57.247.63 |
| 14310 | 3.566.505.09 3.508.660.13 3.566.505.09 3.508.660.13 |
| 14311 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 14312 | 1926/27 1925/26 1926/27 1925/26 |
| 14313 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 14314 | Beetwortelleveran- Saldo exploitatierekg. 344.050.48 320.538.63 |
| 14315 | ciers 132.884.05 110.101.08 |
| 14316 | Dividend 5 (5) pct. 47.500 .- 47.500 .- |
| 14317 | Winstuitkeeringen 57.764.62 57.247.63 |
| 14318 | Extra reserve 105.901.81 105.689.92 |
| 14319 | 344.050.48 320.538.63 344.050.48 320.538.63 |
| 14320 | Uit Verslag 1926/27. Het oogstjaar 1926 was minder goed dan het voorgaande. |
| 14321 | Per gecontracteerde H.A. werd geleverd netto 29.896 (v. j. 33.559) K.G. met een |
| 14322 | gemiddeld suikergehalte van 16.99 (v. j. 17.49) pct. of 5.079 (v. j. 5.869) K.G. suiker |
| 14323 | per H.A. Voor onze fabriek werd ontvangen ca. 932 (103) millioen K.G. bieten, |
| 14324 | terwijl wij voor derden buitendien ontvingen ca. 41 (55) millioen K.G. Van dit |
| 14325 | totaal quantum was ca. 80} (63}) pct. gekocht op participatie-voorwaarden; de voor |
| 14326 | eigen rekening verwerkte beetwortelen waren uitsluitend (v. j. voor 962 pct.)' op dit |
| 14327 | contract geleverd Bij goedkeuring der betrekkelijke voorstellen ontvangen de |
| 14328 | leveranciers op participatievoorwaarden voor hunne bieten van het gemiddeld |
| 14329 | gehalte (= 16.98 pct.) f 18.19} (v. j. f 16.99). Onder den invloed van betere suiker- |
| 14330 | noteeringen werd de koopprijs voor de nieuwe campagne vastgesteld op f 18 (1926 |
| 14331 | f 16), hetgeen een matige uitbreiding van den uitzaai tengevolge had. De voor- |
| 14332 | uitzichten ten aanzien van gewicht en gehalte laten zich, in overeenstemming met |
| 14333 | den zeer slechten zomer, echter niet gunstig aanzien .. |