Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v/h. W. Hoogenstraaten & Co., Balance sheet
Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v/h. W. Hoogenstraaten & Co., Profit and loss
Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v/h. W. Hoogenstraaten & Co., Profit distribution
Nederlandsche Fabriek v. Werktuigen en Spoorwegmaterieel / Werkspoor, Company header
Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1931 | vanoss_1931_domestic |
773 | 733 | content | 1373 × 2321 | 1931/63776 |
Blocks on this page 4
Main
Main
Profit distribution
Nederlandsche Fabriek van Verduurzaamde Levensmiddelen v/h. W. Hoogenstraaten & Co.
Main
Main
Page content 62
| 12147 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. 733 |
| 12148 | BEDRIJFSSTATISTIEK. |
| 12149 | Depos. en Fabr., Kas,kas- Netto |
| 12150 | Gepl. Statut. credi- mach. Debi- siers, Voor- Bruto winst na Divi- |
| 12151 | Jaar kapit. reserve teuren invent. teuren eff. enz. raad winst afschr. dend |
| 12152 | 1900 450.000 114.741 396.941 49.337 1.140 135.478 127.868 24.340 5 |
| 12153 | 1905 350.000 1.284 147.745 240.528 69.567 1.128 208.407 144.413 24.443 5 |
| 12154 | 1910 350.000 3.085 153.241 193.142 77.101 2.969 253.542 153.455 26.610 5 |
| 12155 | 1914/15 550.000 8.390 68.237 482.002 74.895 88.73% 269.136 274.703 61.413 8 |
| 12156 | 1919/20 700.000 31.292 69.155 162.024 95.651 276.800 503.397 389.707 131.098 10 |
| 12157 | 1920/21 700.000 40.731 80.303 476.700 118.476 44.480 431.035 364.983 94.337 8 |
| 12158 | 1921/22 700.000 47.493 95.941 561.539 80.907 Cr.46.347 375.083 361.974 57.641 5 |
| 12159 | 1922/23 700.000 49.867 92.258 570.517 82 328 C.206.366 527.785 319.931 11.725 0 |
| 12160 | 1923/24 700.000 52.361 97.977 567.364 71.665 C.182.216 391.183 247.822 V54.398 0 |
| 12161 | 1924/25 700.000 66.088 200.000 61.579 C 62.231 184.064 160.275 V34.783 0 |
| 12162 | 1925/26 350.000 59.055 190.446 70.311 C. 41.592 209.603 128.007 19.433 0 |
| 12163 | 1926/27 350.000 63.968 180.001 73.539 11.744 189 871 128.766 21.574 6 |
| 12164 | 1927/28 350.000 950 68.395 170.001 68.725 38.917 182.752 128.706 26.257 b |
| 12165 | 1928/29 350.000 1.900 56.963 165.301 84.978 2.665 215.157 181.515 44.042 8 |
| 12166 | 1929/30 350.000 4.081 190.417 163.750 86.667 1.671 313.310 143.308 0 |
| 12167 | ACTIEF. BALANS PER 30 APRIL. PASSIEF. |
| 12168 | 1930 1929 1930 1929 |
| 12169 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 12170 | Aand. in portef. 150.000 .- 150.000 .- Kapitaal 500.000 .- 500.000. |
| 12171 | Fabrieksgeb. mach. Reservefonds 4.080.55 1.900 .- |
| 12172 | en inventaris 163.750 .- 165.301 .- Bedrijfsreserve 19.500 .- |
| 12173 | Debit. en wissels 86.666.97 84.977.78} Deposito en credit. 190.416.97 56.963.18₺ |
| 12174 | Effecten 580 .- 590 .- Onafgeh. dividend 1.400 .- 432 .- |
| 12175 | Goederenvoorr. 313.309.62 215.156.60 Onverd. winst 14.763.46₺ |
| 12176 | Kassa en giro 1.090.93 2.075.36 Winstsaldo 44.042.09} |
| 12177 | 715.397.52 618.100.74} 715.397.52 618.100.74} |
| 12178 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 12179 | 1929/30 1928/29 1929 30 1928/29 |
| 12180 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 12181 | Onkosten, salarissen 106.219.43} 112.486.27₺ Bruto winst goederen 143.307.69 181.514.90 |
| 12182 | Interest 13.243.88 8.250.18 |
| 12183 | Afschr. fabr. en inv. 9.934.22 16.736.35 |
| 12184 | Winstsaldo 1)13.860.15} 2)44.042.09} |
| 12185 | 143.307.69 181.514.90 143.307.69 181.514.90 |
| 12186 | 1 Winst 1929/30 is bestemd voor afschr. op goederen. 2) Uit deze winst incl. |
| 12187 | saldi Ao. Po., totaal f 58.805.56, werd § 19.500 op bedrijfsreserves geboekt en 8 pct |
| 12188 | dividend uitgekeerd. |
| 12189 | Werkspoor N.V., vóór 14 Dec. 1929 genaamd: „Ned. Fabriek van |
| 12190 | Werktuigen en Spoorweg-materiaal genaamd Werkspoor" te Amsterdam. |
| 12191 | Opgericht 22 Mei 1891. Du ur tot 31 Dec. 1966. D o el: Het vervaardi- |
| 12192 | gen en herstellen van stoom- en andere werktuigen en van spoorwegmate- |
| 12193 | rieel, alsmede het drijven van handel daarin en alles wat tot een en ander |
| 12194 | in den ruimsten zin behoort. De maatschappij heeft een fabriek te Am- |
| 12195 | sterdam, waar zij hoofdzakelijk machinerieën, locomotieven, enz. fabriceert |
| 12196 | en te Zuilen, waar hoofdzakelijk spoor- en tramwagens worden gemaakt. Om- |
| 12197 | trent het belang bij de thans geliquideerde N.V. Mach. fabrieken Kalimas- |
| 12198 | Amsterdam, zie men jrg. 1926. De mpij. heeft agenten in Ned .- Indië te |
| 12199 | Soerabaia, Bandoeng en Medan. Sedert 1928 mag de mpij. tweetact Sulzer- |
| 12200 | scheepsmotoren maken en sedert 1929 de keteltypen der „Hanomag”, zulks |
| 12201 | ingevolge overeenkomsten met Gebr. Sulzer A.G. en met de Hannoversche |
| 12202 | Maschinenbau A.G. Inbreng: De mpij. nam van de Kon. Fabr. van |
| 12203 | Stoom- en andere Werktuigen alle bezittingen over voor f 100.000 in contan- |
| 12204 | ten en f 480.000 in gew. aand., met uitzondering van de aanwezige gelden en |
| 12205 | de uitstaande pretentiën. Zij nam bovendien te haren laste 'de le hyp., ten |
| 12206 | bedrage van f 920.000 en stelde het recht op de helft harer overwinsten boven |
| 12207 | de 6 pct., na aftrek der tantièmes, in den vorm van 1280 actions de jouis- |
| 12208 | sance, ter beschikking der liquidatie. Elke action de jouissance was sedert |