Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1932 | vanoss_1932_domestic |
824 | 782 | content | 1393 × 2355 | 1932/67587 |
Blocks on this page 1
Company header
W. A. Scholtens Aardappelmeelfabrieken
Main
Page content 59
| 15557 | 782 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 15558 | W. A. Scholten's Aardappelmeelfabrieken, gevestigd te |
| 15559 | Groningen. Opgericht 1. Sept. 1909. Doel: het exploiteeren van |
| 15560 | fabrieken van aardappelmeel, stroop, dextrine kleefstoffen en sago, en een |
| 15561 | meelpakkerij; het handeldrijven in die artikelen en het deelnemen in |
| 15562 | andere vennootschappen. De vennootschap zet de zaken der Coop. |
| 15563 | Vereeniging „Scholten's Aardappelmeelfabrieken" voort, en bezit thans |
| 15564 | 3 aardappelmeelfabrieken, met een capaciteit van ca. 165.000 H.L. |
| 15565 | aardappelen per week, een dextrine-, gom- en sagofabriek, een glucose- |
| 15566 | fabriek, een kleefstoffenfabriek, bovendien een landbouwbedrijf te Smilde |
| 15567 | en een Centrale Machine reparatiewerkplaats. In verslag 1929/30 wordt |
| 15568 | melding gemaakt van overneming van aandeelen in een bevriende onder- |
| 15569 | neming. De boekwaarde der deelnemingen steeg in dit jaar met f 170.820. |
| 15570 | Volgens informatie betrof dit de N.V. Meihuizen Boon's Fabrieken te Veen- |
| 15571 | dam. De mpij. participeert voorts voor nom. f 168.000 in de N.V. W. A. |
| 15572 | Scholten's Chemische Fabrieken te Groningen, en in een buitenlandsche |
| 15573 | aardappelmeelfabriek. Kapitaal thans f 750.000 in aandeelen |
| 15574 | groot f 500 .- , zijnde de 1500 bij de oprichting aan de inbrengende coopera- |
| 15575 | tie uitgereikte aandeelen groot f 1000, welke volgens reorganisatie- |
| 15576 | besluit van 23 Jan. 1931 met 50 pct. werden gereduceerd. Met de vrij- |
| 15577 | gekomen f 750.000, alsmede uit stille en open reserves, werd op de activa |
| 15578 | f 1.025.712.76 alsmede het geheele verlies 1929/30 ad f 161.061.80 afgeschre- |
| 15579 | ven. Op 20 Sept. 1910 brachten de H.H. Jan Kalff & Co. te Amsterdam, |
| 15580 | en Mesdag & Zonen's Effectenkantoor te Groningen, door bemiddeling der |
| 15581 | H.H. Sommer & de Haime, een beperkt bedrag dezer aandeelen, |
| 15582 | toen groot f 1000, door verkoop ter beurze à 119} pct. aan de markt. De |
| 15583 | noteering der aandeelen was bij het sluiten der redactie nog niet gewij- |
| 15584 | zigd wegens de terugbrenging der stukken tot f 500. Winstverdee- |
| 15585 | ling: na afschrijving van ten minste 4 pct. per jaar op de boekwaarde |
| 15586 | van fabrieken, machines en terreinen, minstens 10 pct. in het reserve- |
| 15587 | fonds, totdat dit is gestegen tot f 250.000; na dotatie aan een extra reserve- |
| 15588 | fonds, aan personeels- of andere fondsen, wordt de overwinst verdeeld als |
| 15589 | volgt: 95 pct. aandeelhouders, 5 pct. commissarissen. Dividenden |
| 15590 | 1909/10-1919/20: 10, 6, 5, 12, 9, 15, 35, 25, 20, 20 en 20 pct. (no. 11, 3 Dec. 1920) ; |
| 15591 | 1920/21-1924/25: 0, 0, 0, 4 en 3 pct. (no. 13, 29 Dec. 1925) ; 1925/26-1929/30 : |
| 15592 | nihil. Directie: J. Wildervanck en B. G. Kernkamp. Commis- |
| 15593 | sarissen: W. A. Scholten, Mr. H. E. Oving, J. B. Scholtens, O. L. Boe- |
| 15594 | lema, M. Doornbos, W. Endtz, K. G. Goedewagen Jr. en J. N. Voorsmit |
| 15595 | (gedel.). |
| 15596 | Adres: Groningen, Ubbo Emmiussingel 79. |
| 15597 | Koersen 1910: 1233-1193; 1915: 162-119: 1920: 205-180; 1925: 115-88; 1926: 97-73: |
| 15598 | 1927: 872-73; 1928: 798-59; 1929: 76-51; 1930: 61-34. |
| 15599 | BALANSSTATISTIEK. |
| 15600 | Goeder. Mate- |
| 15601 | 31 Gepl. Vaste en half- rialen kas, Vorde- Credi- Exploit .- Divi- |
| 15602 | Aug. Kapit.1) goed.3) fabrik. enz. kassier2) ringen teuren winst4) dend |
| 15603 | 1909/10 1.500 983.178 605.656 147.038 42.415 353.025 245.887 244.849 10 % |
| 15604 | 1914/15 1.500 1.023.056 363.487 179.305 732.489 349.376 50.728 459.692 15 % |
| 15605 | 1919/20 1.500 1.875.852 788.355 396.277 424.061 1.134.982 1.871.352 490.767 20 % |
| 15606 | 1924/25 1.500 2.291.951 407.427 217.048 47.301 634.940 859.973 5.834 3 % |
| 15607 | 1925/26 1.500 2.273.920 1.052.676 191.871 41.792 566.119 1.525.356 V 150.428 0 % |
| 15608 | 1926/27 1.500 2.322.348 581.927 185 562 97.222 646.500 940.824 237.186 0 % |
| 15609 | 1927/28 1.500 2.361.322 462.136 204.062 167.245 600.726 908.982 2.580 0 % |
| 15610 | 1928/29 1.500 2.397.174 957.051 190.676 87.839 552.894 1.124.445 123.381 0 % |
| 15611 | 1929/30 1.500 2.420.537 681.987 196.291 119.075 556.437 1.285.279 V 173.727 0 % |
| 15612 | 1929/305) 750 499.824 681.987 196.291 119.075 556.437 1.285.279 |
| 15613 | 1) 1 = 1000. 2) Event. incl. deposito. 3) Waartegenover een afschrijvingsfonds, |
| 15614 | hetwelk op 31 Aug. 1930 f 930.000 groot was en bij de reorganisatie geheel werd af- |
| 15615 | geboekt. 4) Na 1915/16 winstsaldo. 5) Na reorganisatie, zie tekst. |