|
11652 |
730 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
|
11653 |
hieronder) f 200.000 aandeelen uitgereikt, in Maart 1914 werden f 600.000 |
|
11654 |
aand. à 108 pct. geplaatst, in Maart 1927 f 600.000 à 104 pct. en in Maart 1928 |
|
11655 |
f 700.000 à 105 pct. Er zijn 240 winstbewijzen uitgegeven. Alle aan- |
|
11656 |
deelen en winstbewijzen zijn in het bezit eener op 10 April 1906 opge- |
|
11657 |
richte te Haarlem gevestigde, vereeniging van gemeenschap- |
|
11658 |
pelijk bezit voor deze aandeelen. (Voorzitter: A. Bertling). |
|
11659 |
Van deze vereeniging kunnen alleen Nederlanders lid zijn. De |
|
11660 |
vereeniging heeft tegen de aandeelen Certificaten A groot |
|
11661 |
f 1000 en tegen elk winstbewijs een certificaat B uitgegeven. De |
|
11662 |
Heeren Dunlop & Van Essen berichtten op 2 Februari 1907 dat |
|
11663 |
zij van 5 Februari d.a.v. af, door den heer Joh. Kleeblad Jr. een |
|
11664 |
beperkt aantal certificaten A aan de markt zouden brengen, tegen een |
|
11665 |
eersten koers van 125 pct. Op 5 Maart 1914 stond bij de Associatie |
|
11666 |
Cassa te Amsterdam de inschrijving open op f 600.000 certificaten à 108 pct. |
|
11667 |
Certificaathouders hadden recht van voorkeur (3 oude : 1 nieuw, div.bew. |
|
11668 |
no. 13) en houders van winstbewijzen in verhouding van 1 : 1, claim cou- |
|
11669 |
pon no. 1. Op 11 Maart 1927 stond bij Gebr. Lopes Suasso te Amsterdam |
|
11670 |
de inschrijving open op f 600.000 certificaten à 104 pct. incl. div. 1927. |
|
11671 |
(Voorkeur voor certif .- houders 4 : 1. no. 26 en voor houders van winst- |
|
11672 |
bewijzen 4 : 5, claim coupon no. 2). De claims no. 26 brachten f 9 à f 9.25 |
|
11673 |
op. Op 15 Maart 1928 stond bij laatstgemelde emittenten de inschrijving |
|
11674 |
open op f 700.000 certificaten à 105 pct. incl. div. 1928. (Voorkeur voor |
|
11675 |
cert.houders 5 : 1, no. 28 en voor houders van winstbewijzen 2 : 3, claim |
|
11676 |
coupon no. 3). De claims no. 28 brachten f 8 à f 9 op. Prospectus in deel |
|
11677 |
II, jrg. 1928. Winstverdeeling: Na afschrijving eerst 6 pct. aan |
|
11678 |
aandeelhouders. Van de overwinst: 10 pct. aan de reserve, 25 pct. tantième. |
|
11679 |
Van het daarna overblijvende: 10 pct. aan houders van winstbewijzen, |
|
11680 |
waarvan allereerst op elk der 4 bewijzen waarvoor na te melden afstand niet |
|
11681 |
gedaan is, ¿ pct. wordt uitgekeerd en 90 pct. aan aandeelhouders. De hou- |
|
11682 |
ders van winstbewijzen die vroeger 40 pct. van de overwinst ontvingen, |
|
11683 |
deden in 1910 afstand van hun recht op 30 pct. en werden daarvoor scha- |
|
11684 |
deloos gesteld door uitreiking van f 200.000 aandeelen, volgestort deels uit |
|
11685 |
de winst, deels uit de extra-reserve. Dividend 1903-1920: 0. 0, 15, |
|
11686 |
15, 10, 6, 12, 20, 12, 10, 10, 5, 6, 6, 9, 9, 9 en 9 pct .; 1921-1927: 0, 7, 7, |
|
11687 |
6, 6, 7 en 7 pct. (no. 29 der cert., 28 Maart 1928); 1928-1931: nihil. |
|
11688 |
Uitkeering winstbewijzen 1903-1913: 0, 0, f 37.50, 75, 83.33, |
|
11689 |
nihil, 125, 67.67, 29.78, 19.85 en f 19.85; 1914-1916: nihil; 1917-1920: f 23.01, |
|
11690 |
f 26.83, f 27.18 en f 27.18; 1921-1927: 0, f 11.65, f 11.65, 0, 0, f 11.65 en |
|
11691 |
f 15.75 (no. 20); 1928-1931: nihil. |
|
11692 |
Directeur: Ir. J. Koster te Heerlen. Commissarissen: G. |
|
11693 |
P. J. Beccari, Bloemendaal, A. Bertling, Haarlem, Mr. L. Mesritz, 's-Hage, |
|
11694 |
W. Padt, A'dam, en Prof. Dr. L. Rutten, Utrecht. |
|
11695 |
Adres: Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. |
|
11696 |
Be- A1- |
|
11697 |
Kapit. Reser- drijfs- Andere Bruto Onkos- schrij- Saldo Divi- C. v. aand. |
|
11698 |
genl. ven winst,3winsten2 winst ten enz. ving. winst2 dend H.K.L.K. 31.12 |
|
11699 |
1905 150 000 33 462 154.201 99 :54 300 23.505 59.246 78.550 15 % |
|
11700 |
1910 1.100.000 58.358 790.237 40.169 830.407 33.193 446 1691 351.044 20 % 215 170 180 |
|
11701 |
1915 1.700 000 90.611 234.603 71.885 305.489 35.420 134 043 137 024 6 % 991 |
|
11702 |
1920 1.700 000 130.113 426.178 75.093 501.271 44.800 209.013 247.458 9 % 1212 110 1191 |
|
11703 |
1925 1.700 000 142.644 120 702 71.656 192.358 46.301 146 057 6 % 80 65} 662 |
|
11704 |
1926 1 700 000 150.933 203.849 52 649 256.498 49 920 20 987 185 591 7 % 114 62 1058 |
|
11705 |
1927 2.300.000 160.095 258.782 64.876 323.659 49.725 35.744 238.190 7 % 123 103 1168 |
|
11706 |
1928 3.000.000 165.116 193.023 64.495 257.518 43.566 170.000 43.951 0 % 125 100% 100g |
|
11707 |
1929 3.000.000 171.836 194.135 56.010 250.146 30.109 185.000 35.036 0 % 115% 65 72% |
|
11708 |
1930 3.000.000 174.949 158.236 35.036 193.273 34.520 150.000 8.752 0 % 67% 50 56 |
|
11709 |
1931 3.000.000 40.640 8.752 49.392 32.084 194.8054) 0 % 26 24 25 |
|
11710 |
1) Waarbij o.m. f 123.393 (met f 76.607 extra-reserve vermeerderd tot f 200.000) ter |
|
11711 |
uitkeering van 200 aandeelen aan houders van winsthewijzen. 2) Incl. saldo Ao. Po. |
|
11712 |
3) Van 1930 af inclusief interest. 4) Inclusief f 177.496.31 uit de reserve. |