Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1934 | vanoss_1934_domestic |
576 | 538 | content | 1394 × 2357 | 1934/74369 |
Blocks on this page 1
Company header
Lettergieterij "Amsterdam" / voorheen N. Tetterode
Main
Page content 61
| 812 | 538 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 813 | Koersen 5 pct. oblig. 1925: 1012-98%; 1926: 103-1005/ ..; 1927: 103-100}; 1928: 1028-100%; |
| 814 | 1929: 102'/, .- 992; 1930: 1042-100'/, .; 1931: 1052-964; 1932: 1032-100. |
| 815 | Gepl. Reser- Oblig. Andere Vaste Voor- Vorde- Geldm. Winst Afschr. Ter |
| 816 | 31 Kapit. ves!) leen. schul- e.a. ra- rin- en na onk. en verdee- |
| 817 | Dec. 1=1000 1=1000 1=1000 den2) activa3) den gen effect. e. rente verliez. ling |
| 818 | 1920 2.400 1.121 2.625 2.239.734 204.498 2.809 117 4.521.176 1.308.546 1.056.304 333.492 678.875 |
| 819 | 1925 2.424 5.127 3.600 2.771.140 2.666.504 3.317.856 7.185.310 1.666.664 3.089.289 1.243.929 1.745.440 |
| 820 | 1926 2.424 5.508 3.575 2.316.316 3.047.470 2.547.060 7.764.605 2.277.615 3.081.702 1.236.168 1.745.440 |
| 821 | 1927 2.424 5.912 3.550 3.173.693 2.870.912 3.587.671 7.503.699 2.410.303 3.878.197 1.882.340 1.895.440 |
| 822 | 1928 2.424 7.027 3.525 2.884.024 3.433.469 3.533.328 8.531.729 1.954.366 4.288.982 2.143.469 2.045.440 |
| 823 | 1929 2.424 7.912 3.500 2.951.369 4.513.632 3.524.609 8.996.378 1.265.504 4.092.165 1.945.818 2.045.440 |
| 824 | 1930 2.424 8.459 3.500 3.092.093 5.153.649 3.128.476 9.233.844 1.568.069 3.486.308 1.494.894 1.895.446 |
| 825 | 1931 2.424 7.214 3.325 3.364.374 3.358.358 2.170.738 9.658.849 1.846.763 3.145.854 1.700.496 1.345.440 |
| 826 | 1932 2.424 6.697 3.150 3.247.995 3.580.885 1.608.634 9.963.263 2.182.220 2.556.110 1.879.234 676.875 |
| 827 | 1) Na dotatie. 2) Inclusief uitkeeringen en belastingen. 3) Na aftrek van het |
| 828 | afschrijvingsfonds. |
| 829 | Lettergieterij „Amsterdam", voorheen N. Tetterode, |
| 830 | te Amsterdam, met filiaal te Rotterdam. Ook heeft de Mij. kantoren in |
| 831 | het buitenland o.a. te Brussel. Opgericht 4 Mei 1901. Duur tot |
| 832 | 2 Juni 1951. Do e 1: Het verkrijgen, exploiteeren en verder uitbreiden der |
| 833 | tot dusverre door de „Amsterdamsche Lettergieterij" gedreven lettergieterij |
| 834 | en handel in boekdrukkersbenodigdheden met alles wat tot een en ander in |
| 835 | den ruimsten zin des woords kan geacht worden daartoe te behooren, alsmede |
| 836 | het deelnemen in of stichten, verkrijgen en verder exploiteeren van andere |
| 837 | bedrijven of zaken, die eenzelfde, soortgelijk, aanverwant of ander doel be- |
| 838 | oogen. Voor den inbreng der vroegere Amsterdamsche Lettergieterij in |
| 839 | deze vennootschap zie men den jaarg. 1907, blz. 475. De mpij. is geïnteres- |
| 840 | seerd bij de in 1919 opgerichte N.V. Lettergieterij „Amsterdam" v/h. N. Tet- |
| 841 | terode (Afdeeling Ned. Oost-Indië), welke een geplaatst kapitaal heeft van |
| 842 | f 750.000. Einde 1927 werden à pari genomen R.M. 1.000.000 (van de |
| 843 | R.M. 1.300.000) 7 pct. cum. pref. winstdeelende aandeelen der H. Berthold |
| 844 | Messinglinien- und Schriftgiesserei te Berlijn1), welke een filiaal heeft in |
| 845 | Riga. De filialen Leipzig en Stuttgart werden in 1930 gesloten en de bedrijven |
| 846 | naar Berlijn overgebracht. De mpij. heeft ook nog belangen bij aanverwante |
| 847 | bedrijven in Hamburg, Weenen, Budapest en Basel. Een overeenkomst met |
| 848 | de Duitsche zaak beoogt uitbreiding van de Europeesche exportgebieden. |
| 849 | De beide directeuren der Lettergieterij hebben zitting in het Bestuur der |
| 850 | Duitsche venn. Aandeelenkapitaal thans f 6.000.000, waarvan |
| 851 | f 4.000.000 geplaatst. Er zijn 100 oprichtersbewijzen uitgegeven. |
| 852 | Achtereenvolgens werden de volgende bedragen aandeelen geplaatst: |
| 853 | Deelname door inbrengers 200.000 |
| 854 | Uitgifte 19 April 1901 à 100 pct. 300.000 |
| 855 | .. 6 April 1909 à 1442 pct. 100.000 |
| 856 | .. 15 April 1912 à 154 pct. (3 oude : 1 nieuw, no. 12) 200.000 |
| 857 | .. 15 Dec. 1915 à 150 pct. (4 oude : 1 nieuw. no. 16)1) 200.000 |
| 858 | .. 22 Nov. 1916 à 153 pct. (2 oude : 1 nieuw, no. 18)2) 500.000 |
| 859 | .. 11 Dec. 1917 à 153 pct. (3 oude : 1 nieuw, no. 20)3) 500.000 |
| 860 | .. 9 Mei 1919 à 145 pct. (4 oude : 1 nieuw, no. 24)4) 500.000 |
| 861 | 10 Oct. 1919 à 145 pct. (5 oude : 3 nieuw, no. 26)5) 1.500.000 |
| 862 | Uitstaand kapitaal f 4.000.000 |
| 863 | 1) Vrije inschrijvers 175 pct. 2) Incl. dividend 1916. 3) Incl. dividend 1917. |
| 864 | 4) Incl. vol dividend 1919. ") Incl. slot-div. 1919; voor prospectussen der beide laatste |
| 865 | emissies zie einde van deel I, jaarg. 1920, blz. 37 en 184. |
| 866 | De inschrijvingen vonden telkens plaats ten kantore van de firma Th. Gilissen, |
| 867 | Amsterdam. |
| 868 | 1) Deze mpij leed in 1930 een verlies van R.M. 305.452 en in 1931 (na R.M. 3.141.005 |
| 869 | afschrijvingen) een verlies van K.M. 2.894.548. Deze verliezen werden gedekt door |
| 870 | afboeking der reserve en reductie van het R.M. 4.200.000 gewone kapitaal op R.M. |
| 871 | 1.400.000. Van het cumulatierecht op de pref. aandeelen over 1932 en 1933 werd af- |
| 872 | stand gedaan. De mpij. werkt thans weder bevredigend. |