Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1935 | vanoss_1935_domestic |
710 | 672 | content | 1356 × 2347 | 1935/77831 |
Blocks on this page 4
Balance sheet
Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel
Main
Profit and loss
Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel
Main
Profit distribution
Koninklijke Stoomschoenenfabriek A. H. van Schijndel
Main
Main
Page content 61
| 9788 | 672 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN. |
| 9789 | ACTIEF. BALANS OP 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 9790 | 1930 1929 1930 1929 |
| 9791 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 9792 | Terreinen, gebouw., Gew. aandeelen 800.000 .- 800.000 .- |
| 9793 | arbeiderswoningen, 6 pct. cum. prefer. |
| 9794 | mach. enz. 320.355.46 300.000 .- winstd. aand. 800.000 .- 800.000,- |
| 9795 | Grondstoffen 237.048.98 304.888.23 6 pct. obligatieleen. 450.000 .- 476.000 .- |
| 9796 | Afgewerkt fabrik. 107.572.22 103.051.45 Bankiers 426.336.75 |
| 9797 | Debiteuren 663.441.35 632.335.18 | Crediteuren 117.341.15 90.525.92 |
| 9798 | Effecten 8.600.91 5.761.83 |Onbet. div. en coup. 24.600.62 19.981 .- |
| 9799 | Kas en bankiers 21.717.08 76.102.74 |Reserverekening 80.000 .- |
| 9800 | Deeln. i.a. ondern. 1.072.545.32 982.139.38 Res. deeln. in ande- |
| 9801 | Import Engeland en re ondernemingen 40.000 .- |
| 9802 | Amerika 7.502.38 Onverd. div. gew. |
| 9803 | Verliessaldo 181.266.711) aand. 1.397.48 1.397.48 |
| 9804 | Idem cum. pref. |
| 9805 | wd. aandeelen 374.41 374.41 |
| 9806 | Div. cum. pref. wd. |
| 9807 | aandeelen 48.000 .- |
| 9808 | Divid. gew. aand. 48.000 .- |
| 9809 | 2.620.050.41 2.404.278.81 2.620.050.41 2.404.278.81 |
| 9810 | 1) Na afboeking van de reserves ad f 111.000. |
| 9811 | N.B. Een verklaring der balanscijfers wordt in het verslag niet gegeven. |
| 9812 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 9813 | 1930 1929 1930 1929 |
| 9814 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 9815 | Expl.rekg., verliesaand. Expl.rekg., winstaand. |
| 9816 | in deelname i.a. on- deeln. i.a. ondern. en |
| 9817 | dernem. en rente 295.053.972) rente 173.572.53 |
| 9818 | Saldo winst 175.899.79 Expl. arbeiderswon. 2.787.26 2.327.26 |
| 9819 | Saldo verlies 292.266.711) |
| 9820 | 295.053.97 175.899.79 295.053.97 175.899.79 |
| 9821 | 1) Waarvan f 111.000 afgeboekt op de reserves. 2) De resultaten der fabriek te |
| 9822 | Goch zijn hierin niet verwerkt. Volgens het verslag wordt thans (Juni 1931) op |
| 9823 | winstbasis gewerkt. |
| 9824 | Winstverdeeling 1929 (1928): Dividend cum. pref. winstd. aand. 6 (6.2) pct. = |
| 9825 | ៛ 48.000 (f 49.600) ; tantièmes (f 4.881.19) ; dividend gewone aand. incl. onver- |
| 9826 | deeld dividend 6 (8) pct. = f 48.000 (f 64.000); onverdeeld div. cum. pref. winstd. |
| 9827 | aand. f 374.41 (f 374.41); onverdeeld div. gewone aand. f 1.397.48 (f 3.936.37) ; diverse |
| 9828 | afschrijvingen en reserveeringen f 82.438.68 (/ 46.051.87). |
| 9829 | Koninklijke Tabak en Sigarenfabriek, voorheen G. |
| 9830 | Ribbius Peletier Jr., te Utrecht. Opgericht in 1844: 5 Juli |
| 9831 | 1895 omgezet in een naamlooze vennootschap. Duur: onbepaald. |
| 9832 | Doel: Het fabriceeren en de verkoop van sigaren, tabak en aanverwante |
| 9833 | artikelen, en het voortzetten der zaken, vroeger gedreven door de firma |
| 9834 | G. Ribbius Peletier Jr. te Utrecht. Sedert 1907 mag de handel in |
| 9835 | onbewerkte tabak plaats hebben doch slechts met uitdrukkelijke schriftelijke |
| 9836 | toestemming van commissarissen. Voor bijzonderheden omtrent den in- |
| 9837 | breng zie jaargang 1907, bladz. 494. K a pit a a l thans geautoriseerd |
| 9838 | f 400.000, waarvan geplaatst f 280.000 in aandeelen groot f 400 .-. Het |
| 9839 | geplaatst bedrag steeg van f 100.000 tot f 600.000 in 1895 en tot f 700.000 in |
| 9840 | 1906, terwijl het volgens besluit van 6 Nov. 1929 met 60 pct. werd geredu- |
| 9841 | ceerd tot f 280.000. Met de daardoor vrijgekomen f 420.000 werd afgeschreven: |
| 9842 | f 302.222 verlies en f 60.000 op de activa, terwijl de resteerende f 57.778 als |
| 9843 | reserve werden geboekt. De aandeelen zijn sedert 22 Juli 1930 slechts lever- |
| 9844 | baar met het stempel, 'de reductie op f 400 vermeldende. Emissies: |
| 9845 | Nadat f 100.000 aandeelen uitgegeven waren, stond 14 Juni 1895 o.a. bij |
| 9846 | de A. C. de inschrijving open op f 500.000 aandeelen toen groot f 1000 elk, à |
| 9847 | 106 pct. Op 22 December 1906 stond bij Marx & Co.'s Bank te Rotterdam |
| 9848 | e.a. de inschrijving open op f 100.000 aandeelen incl. half div. 1906/7 voor |