Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1938 | vanoss_1938_domestic |
1474 | 1436 | content | 1377 × 2290 | 1938/89035 |
Blocks on this page 2
Profit and loss
Stadhouderslaan" Mpij. tot Expl. van onroerende goederen
Main
Company header
Tabak-Handelsvereeniging voorheen C. Enthoven & Co.
Main
Page content 60
| 57183 | 1436 DIVERSEN |
| 57184 | BALANSSTATISTIEK EN WINSTCIJFERS |
| 57185 | Kap. Reserv. Obli- Credit. Kas Onroer. goed. Totaal Winst |
| 57186 | 31 gepl. na gatiën en en Onroer. Debi- Winst Winst Bruto ter ver- |
| 57187 | Dec. 1=1000 dot. 1=1000 hyp. o/g. effect. goed. teuren1) Handel expl. winst2) deeling2) |
| 57188 | 1920 300 275.481 431} 3.189.624 308.765 1.904.024 1.962.119 125.144 13.890 219.221 160.634 |
| 57189 | 1925 300 293.615 1.181 1.292.740 411.614 1.638.299 876.936 98.841 35.381 141.175 55.329 |
| 57190 | 1926 300 333.077 1.636 1.653.124 378.779 2.091.126 1.003.446 98.533 47.376 196.109 97.146 |
| 57191 | 1927 500 290.000 2.090 1.594.855 659.515 1.162.878 1.482.439 157.029 60.912 259.321 127.367 |
| 57192 | 1928 500 300.000 2.098 1.570.255 625.268 1.212.850 1.206.152 161.699 65.118 274.958 126.016 |
| 57193 | 1929 500 300.000 2.046 997.310 439.914 1.229.5503) 700.382 112.576 74.332 242.121 99.854 |
| 57194 | 1930 500 300.000 2.355 584.211 582.194 1.204.3463) 684.215 127.034 78.229 261.189 116.573 |
| 57195 | 1931 600 315.000 3.262 1.281.611 654.121 1.174.5893) 1.607.607 140.161 80.791 321.106 125.416 |
| 57196 | 1932 600 315.000 3.395 1.004.542 621.113 1.171.4433) 1.600.790 102.537 72.840 281.540 62.091 |
| 57197 | 1933 600 3.286 1.023.227 398.484 1.194.1033) 2.351.0011) 66.244 154.227 V.227.527 |
| 57198 | 1934 600 3.208 1.412.386 293.713 1.281.4333) 2.927.074 58.818 79.701 V.129.237 |
| 57199 | 1935 600 3.209 506.495 248.984 1.021.2503) 664.757 52.564 57.149 V.136.1374) |
| 57200 | 1936 748.2 75.070 800 662.365 200.385 1.057.6873) 826.341 V.4.496 58.109 61.538 8.199 |
| 57201 | 1) Van 1933 af inclusief deelnemingen en vorderingen op idem. 2) Exclusief saldo Ao. Po. 3) Bo- |
| 57202 | vendien in 1929-1936 resp .: f 1.127.811, f 705.812, f 852.939, f 809.720, f 767.390, f 754.559, f 206.855 |
| 57203 | en f 210.769 onroerende goederen met anderen. 4) De verliezen van 1933 t/m 1935 groot f 492.951 |
| 57204 | plus f 2.440.819 nog noodige afschrijvingen werden voor f 661.391 uit reserve en voor f 2.272.379 uit |
| 57205 | kapitaal- en schuldreductie gedekt. |
| 57206 | DEBET. VERLIES- EN WINSTREKENING. CREDIT. |
| 57207 | 1936 1935 1936 1935 |
| 57208 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 57209 | Saldo Ao. Po. 356.814 Exploit. onr. goederen 58.109 52.564 |
| 57210 | Algemeene onkosten. 21.042 22.321 Int. incourante fondsen 2.495 4.403 |
| 57211 | Interest oblig.leening 32.000 169.177 Interest 1.6161) 73.572 |
| 57212 | Verlies op verk. bouwterr. 3.829 Interest belegde reserve 43 |
| 57213 | Verlies op grondcombinaties 666 Provisie 72 98 |
| 57214 | Res. op interest 73.530 Diverse baten 3.743 |
| 57215 | Grondrente 31 27 Verliessaldo 492.951 |
| 57216 | Dienst obl.leening 268 1.015 |
| 57217 | Kantoor-inventaris 124 |
| 57218 | Metingsverschillen op gronden 623 |
| 57219 | Saldo winst 8.199 |
| 57220 | 66.035 623.631 66.035 623.631 |
| 57221 | 1) Na afschrijving van f 66.141. |
| 57222 | TABAK-HANDELSVEREENIGING VOORHEEN C. ENTHOVEN & CO. N.V., |
| 57223 | te Amsterdam. Opgericht: 20 October 1909. |
| 57224 | Doel: Het drijven van den handel in tabak en wat daartoe behoort, daaronder |
| 57225 | ook begrepen het deelnemen in soortgelijke ondernemingen. De maatschappij be- |
| 57226 | gon haar werkzaamheden door overname der zaken van de firma C. Enthoven |
| 57227 | & Co. |
| 57228 | Kapitaal geautoriseerd f 750.000, verdeeld in van f 1000 op f 750 a f g este m- |
| 57229 | pelde aandeelen, waarvan geplaatst f 375.000 en waarvan f 75.000 inge- |
| 57230 | kocht en in eigen bezit. Inkoop van eigen aandeelen is toegestaan tot een max. |
| 57231 | van ¿ van het geplaatst kapitaal. Oorspronkelijk bedroeg het geplaatst bedrag |
| 57232 | f 250.000, het werd geleidelijk verhoogd tot f 300.000, waarna op 15 Mei 1919 bij |
| 57233 | de I. B. de inschrijving openstond op f 200.000 aandeelen à 130 pct. incl. div. 1919 |
| 57234 | (prospectus in deel I, jrg. 1921). Op 29 Maart 1934 werd besloten het kapitaal met |
| 57235 | 25 pct. te reduceeren tot f 375.000, welke reductie op de aandeelen werd afge- |
| 57236 | stempeld (bij de I. B.). De oprichtersbewijzen zijn alle ingekocht. |
| 57237 | Winstverdeeling: na afschrijvingen eerst 5 pct. over het geplaatst kapitaal; |
| 57238 | van de overwinst: 55 pct. aan aandeelhouders, 35 pct. aan directie en commissa- |
| 57239 | rissen en 10 pct. aan het reservefonds. Zoodra en zoolang het reservefonds 20 |
| 57240 | pct. van het gestorte kapitaal bedraagt, wordt de voor dat fonds bestemde do- |
| 57241 | tatie voor de helft uitgekeerd aan aandeelhouders en voor de andere helft aan- |
| 57242 | directie en commissarissen. |