Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1939 | vanoss_1939_domestic |
1507 | 1469 | content | 1388 × 2302 | 1939/92696 |
Blocks on this page 3
Balance sheet
Stadhouderslaan" Mpij. tot Expl. van onroerende goederen
Main
Profit and loss
Stadhouderslaan" Mpij. tot Expl. van onroerende goederen
Main
Company header
Tabak-Handelsvereeniging voorheen C. Enthoven & Co.
Main
Page content 62
| 58552 | DIVERSEN 1469 |
| 58553 | ACTIEF. BALANS PER 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 58554 | 1937 1936 1937 1936 |
| 58555 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 58556 | Uit te reiken aandeelen . . 14.400 19.800 Kapitaal 747.4004) 748.200 |
| 58557 | Uit te reiken obligaties . . 14.250 20.500 Credit. voor nog uit te |
| 58558 | Onroerende goederen 1.078.3441) 1.057.687 reiken aandeelen 14.400 19.800 |
| 58559 | Onr. goed. met anderen Idem voor obl. 14.250 20.500 |
| 58560 | en, rechten daarop ... 246.012 210.769 4 pct. Hyp. obligatiën 791.813 800.000 |
| 58561 | Debit. in verband met nog Loopende obl. rente 7.918 8.000 |
| 58562 | niet overgedragen gron- Te bet. obl. rente 5.168 5.820 |
| 58563 | den en rechten daarop Hypotheken o/g. 86.790 95.975 |
| 58564 | (zie passief) 522.002 545.828 Crediteuren in verband met |
| 58565 | Debiteuren 95.6831) 125.424 nog niet overgedr. gron- |
| 58566 | Hypotheken u/g. 35.1701) 72.290 den 522.002 545.828 |
| 58567 | Deeln. i. a. ondern.2) 96.7921) 73.500 Crediteuren 4.796 9.721 |
| 58568 | Incourante fondsen3) 43.5851) 50.385 Te verrekeren posten 5.214 4.995 |
| 58569 | Kantoor inventaris 1 1 Onopgevr. dividend 25 25 |
| 58570 | Kasgeld belegging 66.600 75.925 Res. voor betal. van man- |
| 58571 | Eigen obl. t. beurskoers. 9.850 tels voor nog om te |
| 58572 | Kas, kassiers eri giro 37.060 74.075 wisselen oude obl. 1.140 1.640 |
| 58573 | Nog te vord. baten 3.159 9.299 Alg. afschrijv. reserve 54.693 66.872 |
| 58574 | Couponbelasting 79 92 Uitgelote oblig. 250 |
| 58575 | Saldo winst 7.128 8.199 |
| 58576 | 2.262.987 2.335.575 2.262.987 2.335.575 |
| 58577 | 1) Volgens den accountant geeft de boekwaarde minus de alg. afschr. reserve een betrouwbaar beeld |
| 58578 | van de waarde van het oogenblik. Alle panden op 5 na zijn verpand voor de hyp. obligatieleening. 2) Con- |
| 58579 | troleerend belang bij dochtermpijen. 3) Niet controleerend belang, hoofdzakelijk bij onroerend goed .- |
| 58580 | mpijen. ª) f 760.000 minus f 12.600 ingekochte aandeelen. |
| 58581 | DEBET. VERLIES- EN WINSTREKENING. CREDIT. |
| 58582 | 1937 1936 1937 1936 |
| 58583 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 58584 | Algemeene onkosten. 23.179 21.042 Exploit. onr. goederen 60.388 58.109 |
| 58585 | Interest oblig.leening 31.918 32.000 Int. incourante fondsen 2.512 2.495 |
| 58586 | Verlies op verk. bouwterr. 3.829 Interest 1.616 |
| 58587 | Verlies op grondcombinaties 666 Interest belegde kasgelden. 4.064 |
| 58588 | Interest 1.803 Koerswinst idem 1.530 |
| 58589 | Grondrente 31 Provisie 663 72 |
| 58590 | Dienst obl.leening 386 268 Diverse baten 3.743 |
| 58591 | Verbouwinskosten onr. goed. 4.426 Ingekochte mantels v. oblig .. . 70 |
| 58592 | Kantoor-inventaris 839 Winst op grondcombinaties 6.452 |
| 58593 | Afschr. gebouw. met anderen 6.000 |
| 58594 | Saldo winst1) 7.128 8.199 |
| 58595 | 75.679 66.035 75.679 66.035 |
| 58596 | 1) Geboekt op algem. afschrijvingsreserve. |
| 58597 | TABAK-HANDELSVEREENIGING VOORHEEN C. ENTHOVEN & CO. N.V., |
| 58598 | te Amsterdam. Opgericht: 20 October 1909. |
| 58599 | Doel: Het drijven van den handel in tabak en wat daartoe behoort, daaronder |
| 58600 | ook begrepen het deelnemen in soortgelijke ondernemingen. De maatschappij be- |
| 58601 | gon haar werkzaamheden door overname der zaken van de firma C. Enthoven |
| 58602 | & Co. |
| 58603 | Kapitaal geautoriseerd f 750.000, verdeeld in van f 1000 op f 750 a f g este m- |
| 58604 | pelde aandeelen, waarvan geplaatst f 375.000 en waarvan f 75.000 inge- |
| 58605 | kocht en in eigen bezit. Inkoop van eigen aandeelen is toegestaan tot een max. |
| 58606 | van { van het geplaatst kapitaal. Oorspronkelijk bedroeg het geplaatst bedrag |
| 58607 | f 250.000, het werd geleidelijk verhoogd tot f 300.000, waarna op 15 Mei 1919 bij |
| 58608 | de I. B. de inschrijving openstond op f 200.000 aandeelen à 130 pct. incl. div. 1919 |
| 58609 | (prospectus in deel I, jrg. 1921). Op 29 Maart 1934 werd besloten het kapitaal met |
| 58610 | 25 pct. te reduceeren tot f 375.000, welke reductie op de aandeelen werd afge- |
| 58611 | stempeld (bij de I. B.). De oprichtersbewijzen zijn alle ingekocht. |
| 58612 | Winstverdeeling: na afschrijvingen eerst 5 pct. over het geplaatst kapitaal; |
| 58613 | van de overwinst: 55 pct. aan aandeelhouders, 35 pct. aan directie en commissa- |