Page 649 in yearbook 1939

Page 649 in yearbook 1939

Page Block

Scanned page

Yearbook Vol. Seq P.no Type Size File
1939 vanoss_1939_domestic 649 611 content 1389 × 2304 1939/91838

Blocks on this page 0

No blocks have been marked on this page.

Page content 52

The raw OCR output of this page, line by line.
10241 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 611
10242 Alg. Petroleum Mpij. „Sirius” werd in 1936 met ruim f 2.000.000 boekverlies
10243 geliquideerd. Na genoemde liquidatie beschikt de venn. behalve over bovengenoem-
10244 de fabriek en kantoor te Heerlen, over een klein industrieterrein te Groenlo. Verder
10245 bezit zij nom. f 500.000 gewone aandeelen en een aantal oprichtersbewijzen Kon.
10246 Ned. Hoogovens en Staalbedrijven, royalty-rechten op nog niet in exploitatie
10247 zijnde terreinen in Argentinië, winstbewijzen A.G. für Bergbauliche Arbeiten en
10248 een participatie ad f 900.000 in het Syndicaat „Gelria". In 1926/1927 werden in
10249 den Gelderschen Achterhoek o.a. te Hupsel en Meinsink bij Groenlo boringen
10250 verricht ter diepte van resp. 1329 en 1358 meter en resp. 10 en 5 ontginbare
10251 kolenlagen doorboord benevens dikke zoutlagen. Deze en meerdere boringen al-
10252 daar, werden ingebracht in het syndicaat „Gelria”, waarin met de H.H. Hope
10253 & Co. is deelgenomen. Dit syndicaat verkreeg 3 Juli 1930 de concessie „Gelria"
10254 betrekking hebbend op terreinen samen groot ca. 10.340 H.A., voor winning van
10255 kolen en steenzout, alsmede delfstoffen, waarvan de samenhang met de zoutlagen
10256 hare gelijktijdige winning, ter beoordeeling van den Min. van Waterstaat, onver-
10257 mijdelijk maakt. Ontginning der zoutlagen door middel van pompboorgaten is
10258 verboden. Zoutwinning op andere wijze is aan de goedkeuring van den Min. van
10259 Waterstaat onderworpen. Het bleek nog niet mogelijk een combinatie te vormen met
10260 het oog op de ontginning van „Gelria". In 1929 is door het syndicaat „Tubantia",
10261 eveneens met Hope & Co. opgericht, de concessie „Tubantia" groot ca. 1900
10262 H.A. aangevraagd. Deze aanvraag werd bij Kon. Besluit van 20 October 1933
10263 afgewezen.
10264 Kapitaal geautoriseerd f 3.000.000, verdeeld in aandeelen à f 250, waarvan
10265 geplaatst en volgestort f 750.000. De vennootschap mag eigen aandeelen inkoopen
10266 tot de helft van haar uitgegeven kapitaal. Bij de oprichting werden f 150.000
10267 aandeelen geplaatst, begin 1906 weer f 150.000, in Jan. 1907 f 450.000 à 100 pct.,
10268 voor aandeelhouders en à 125 pct. voor anderen, op 23 Sept. 1909 f 150.000
10269 exclusief dividend 1909 à 120 pct. voor aandeelhouders. In 1910 werden aan
10270 houders van winstbewijzen (zie hieronder) f 200.000 aandeelen uitgereikt, in Maart
10271 1914 werden f 600.000 aandeelen à 108 pct. geplaatst, in Maart 1927 f 600.000
10272 à 104 pct. en in Maart 1928 f 700.000 à 105 pct. De hierna uitstaande 3000
10273 aandeelen van f 1000 werden volgens besluiten van aandeelhouders en van na te
10274 noemen vereeniging van 16 Juni 1936 met 75 pct. gereduceerd. Er zijn 240 winst-
10275 bewijzen uitgegeven. Alle aandeelen en winstbewijzen zijn in het bezit eener op
10276 10 April 1906 opgerichte te Haarlem gevestigde, vereeniging van gemeenschappelijk
10277 bezit voor deze aandeelen (voorzitter: A. Bertling). Van deze vereeniging kunnen
10278 alléén Nederlanders lid zijn. De vereeniging heeft tegen de aandeelen certificaten A
10279 en tegen elk winstbewijs een certificaat B uitgegeven. De certificaten A werden
10280 in verband met de terugbrenging der origineele aandeelen, van f 1000 op f 250
10281 afgestempeld. Sedert 29 Dec. 1936 zijn uitsluitend de op f 250 nom. a f gestem-
10282 pelde certificaten leverbaar. De Heeren Dunlop & Van Essen brachten
10283 van 5 Febr. 1907 af een beperkt aantal certificaten A à 125 pct. aan de markt.
10284 Op 5 Maart 1914 stond bij de Associatie Cassa te Amsterdam de inschrijving open
10285 op f 600.000 certificaten à 108 pct. Certificaathouders hadden recht van voorkeur
10286 (3 oude : 1 nieuw, div.bew. no. 13) en houders van winstbewijzen in verhouding
10287 van 1: 1, claim coupon no. 1. Op 11 Maart 1927 stond bij Gebr. Lopes Suasso
10288 te Amsterdam de inschrijving open op f 600.000 certificaten-à 104 pct. incl. div.
10289 1927. (Voorkeur voor certif .- houders 4: 1, no. 26 en voor houders van winst-
10290 bewijzen 4 : 5, claim coupon no. 2). De claims no. 26 brachten f 9 à f 9,25 op. Op
10291 15 Maart 1928 stond bij laatstgemelde emittenten de inschrijving open op f 700.000
10292 certificaten à 105 pct. incl. div. 1928. (Voorkeur voor cert.houders 5: 1, no. 28