N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Balance sheet
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Profit and loss
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Profit distribution
Verffabrieken Avis, Company header
Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1940 | vanoss_1940_domestic |
462 | 424 | content | 1375 × 2293 | 1940/95298 |
Blocks on this page 4
Main
Main
Profit distribution
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging)
Main
Company header
Verffabrieken Avis
Main
Page content 61
| 1246 | 424 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN |
| 1247 | Onr. goed. On- Af- Winst |
| 1248 | Kapi- Reser- Mach. Voor- Kas en Debi- Credi- Bruto kos- schrij- na |
| 1249 | taal ven enz. raden effect. teur. teur. winst ten vingen afschr. |
| 1250 | 1917 500.000 243.582 320.285 724.168 3.418 250.666 441.301 422.512 42.248 61.431 233.941 |
| 1251 | 1920 1.000.000 512.367 1.115.582 438.602 35.476 277.725 222.587 334.498 117.164 75.385 135.033 |
| 1252 | 1925 1.000.000 79.529 866.938 331.779 7.751 123.735 368.924 187.728 115.218 78.545 V.118.2492) |
| 1253 | 1930 500.000 96.820 488.278 246.412 8.697 93.579 239.862 170.0431) 128.552 30.832 V. 4.512 |
| 1254 | 1931 500.000 100.693 488.007 197.692 4.606 67.285 255.299 53.912 120.977 15.477 V. 98.686 |
| 1255 | 1932 500.000 104.721 485.223 175.386 5.742 96.440 256.473 153.532 123.121 12.502 |
| 1256 | 1933 500.000 108.910 483.007 165.818 9.614 96.368 283.394 103.694 111.427 13.100 V. 39.095 |
| 1257 | 1934 500.000 113.266 478.507 159.548 2.183 71.497 288.079 84.054 105.635 11.300 V. 52.112 |
| 1258 | 1935 500.000 117.797 473.757 153.406 5.545 62.814 291.724 99.189 90.404 11.673 V. 24.389 |
| 1259 | 1936 500.000 122.509 482.237 197.372 4.493 77.277 345.520 108.875 76.666 7.349 |
| 1260 | 1937 395.000 208.508 174.976 10.824 316.287 285.453 162.058 99.233 14.3373) 30.142 |
| 1261 | 1938 395.000 208.774 225.795 4.749 105.182 114.935 209.850 109.573 79.570 19.750 |
| 1262 | 1) Incl. f 25.580 winst op verkoop fabrieksgebouw. 2) Incl. verlies 1924, bij reorganisatie afgeboekt. |
| 1263 | 3) In 1937 werd bovendien f 206.649 opgeloopen verlies, benevens f 290.860 op de vaste activa afge- |
| 1264 | schreven ten laste van de reserve en van het kapitaal. |
| 1265 | ACTIEF. BALANS OP 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 1266 | 1938 1937 1938 1937 |
| 1267 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 1268 | Aand.houders nog te storten 205.000 Gewone aandeelen 345.000 345.000 |
| 1269 | Fabr., terr., mach. enz ...... 208.7742) 208.508 Preferente aandeelen 50.000 50.000 |
| 1270 | Goodwill 1 1 Crediteuren, kassiers en cre- |
| 1271 | Debiteuren 105.1823) 111.287 dieten 114.935 285.453 |
| 1272 | Kas 4.749 10.824 Res. personeelbelangen 2.389 |
| 1273 | Grondst. en materialen 101.6891) 65.337 Winst na afschrijving 32.177 30.142 |
| 1274 | Fabrikaten 124.1061) 109.638 |
| 1275 | 544.501 710.595 544.501 710.595 |
| 1276 | 1) Voorzichtig gewaardeerd. 2) Bij de reorganisatie 1937 vastgestelde waarde plus de sedert plaats |
| 1277 | gehad hebbende uitbreidingen en min de afschrijvingen. 3) Na aftrek reserve dub. debiteuren ad f 24.237. |
| 1278 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 1279 | 1938 1937 1938 1937 |
| 1280 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 1281 | Algem. onkosten 109.573 99.233 Saldo bedrijfsrekening 201.279 160.365 |
| 1282 | Interest 957 18.346 Diversen 8.571 1.693 |
| 1283 | Afschrijvingen 79.570 14.337 |
| 1284 | Winst boekjaar. 19.7502) 30.1421) |
| 1285 | 209.850 162.058 209.850 162.058 |
| 1286 | 1) Na betaling van 7 pct. dividend op f 125.000 gewone aandeelen = f 8.750; tantièmes f 5.376, aan |
| 1287 | houders van restitutiebewijzen f 1.200 en na toevoeging van f 2.389 aan de reserve voor personeelbe- |
| 1288 | langen, ging f 12.427 op nieuwe rekening over. 2) Bestemd voor betaling van 5 pct. pref. div. = |
| 1289 | f 2.500 en 5 pct. gew. div. = f 17.250. |
| 1290 | Het Bedrijf was in 1938 goed van orders voorzien, zoodat het gemiddeld aantal arbeiders steeg van |
| 1291 | 330 in 1937 tot 345 in 1938. |
| 1292 | N.V. VERFFABRIEKEN AVIS, te Westzaan. Opgericht 7 Aug. 1905, als voort- |
| 1293 | zetting van de in 1701 opgerichte Societeit der Blaauwselfabriek. Duur: tot 1 |
| 1294 | Sept. 1955. |
| 1295 | Doel: de fabricatie van en de handel in chemische producten en wat daartoe |
| 1296 | in den ruimsten zin gerekend kan worden te behooren. In 1917 werden de fabricatie |
| 1297 | en handel in verschillende wasproducten van de fa. D. de Wit, Purmerend, over- |
| 1298 | genomen, waardoor de bekende merken Bataaf en Bato het eigendom der venn. |
| 1299 | werden. De voornaamste grondstof „Ultramarijn” wordt sinds 1917 op groote |
| 1300 | schaal gefabriceerd. In 1926 werd de afdeeling Amsterdam, ter bezuiniging, met |
| 1301 | de fabriek te Westzaan vereenigd. De fabrieksgebouwen en terreinen te Amster- |
| 1302 | dam zijn daarna, in 1927, publiek verkocht. In Dec. 1929 kwam een uit eigen |
| 1303 | middelen betaalde vergrooting der Westzaansche installatie tot stand, waardoor |
| 1304 | de capaciteit vergroot werd. |
| 1305 | Kapitaal geautoriseerd f 1.500.000, verdeeld in aandeelen groot f 1000, waar- |
| 1306 | van thans f 800.000 geplaatst. Bij de vergrooting van het aandeelenkapitaal einde |