Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1940 | vanoss_1940_domestic |
529 | 491 | content | 1378 × 2287 | 1940/95365 |
Blocks on this page 2
Profit and loss
Gusto, N.V. Werf-, vh. Firma A.F. Smulders
Main
Main
Page content 52
| 5031 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 491 |
| 5032 | DEBET. VERLIES- EN WINSTREKENING. CREDIT. |
| 5033 | 1938 1937 1938 1937 |
| 5034 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 5035 | Interest 55.644 60.390 Saldo Ao. Po. 57.464 31.630 |
| 5036 | Afschrijvingen 58.131 54.995 Saldo expl. rekening 881.914 286.430 |
| 5037 | Saldo winst 825.6031) 202.6752) |
| 5038 | 939.378 328.060 939.378 328.060 |
| 5039 | 1) Waaruit 10 pct. dividend werd betaald. 2) Waaruit 4 pct. dividend werd betaald. |
| 5040 | Uit Verslag 1938. De directie verwacht dat de resultaten over 1939 niet onbevredigend zullen |
| 5041 | zijn. |
| 5042 | HAZEMEIJER & Co. (N.V. FABRIEK VAN ELECTRISCHE APPARATEN, |
| 5043 | VOORHEEN F-) te Hengelo (O.) met filialen te Amsterdam, Rotterdam en Brussel. |
| 5044 | Opgericht 15 Oct. 1913 tot voortzetting der in 1907 opgerichte firma F. Haze- |
| 5045 | meijer & Co. |
| 5046 | Doel: de fabricage van en de handel in electrische en andere apparaten in den |
| 5047 | uitgebreidsten zin; het deelnemen in en de directie voeren van soortgelijke onder- |
| 5048 | nemingen. De mpij. beschikt over een aparte fabriek voor bakelite-fabrikaten. |
| 5049 | Grootte der terreinen 32.677 M2. waarvan rond 18.480 M2. bebouwd. In Febr. |
| 5050 | 1936 werd een hoogspanningslaboratorium geopend voor beproevingen met } |
| 5051 | à 1 millioen volt spanning. Aantal arbeiders 31 Dec. 1938: 845 (v.j. 684). De maat- |
| 5052 | schappij heeft belang bij de N.V. Hazemeijer's Fabriek van Signaalapparaten |
| 5053 | te Hengelo; geplaatst kapitaal f 500.000. In Januari 1928 werd in België de S. A. |
| 5054 | Constructions Electriques Hazemeijer opgericht met fabriek te Luik. Op 26 Juni |
| 5055 | 1930 werd opgericht de Soc. An. Appareillage Electrique Hazemeijer te St. Quentin |
| 5056 | met een kapitaal van F. Frs. 1.000.000. In 1931 werd licentie verleend aan een |
| 5057 | Engelsche firma voor vervaardiging van Hazemeijer-Schakelapparaten. Haze- |
| 5058 | meijer zelf werkt o.a. met licenties van de fa. Reyrolle te Hebburn. |
| 5059 | Kapitaal geautoriseerd f 2.000.000 verdeeld in 4.000 aandeelen à f 500, |
| 5060 | waarvan geplaatst f 1.250.000. Aanvankelijk bedroeg het geplaatst bedrag |
| 5061 | f 100.000, het werd in 1917 verhoogd tot f 300.000, in 1918 tot f 500.000, in 1919 |
| 5062 | tot f 800.000 en in 1928 tot f 1.000.000, verdeeld in f 600.000 gewone- en f 400.000 |
| 5063 | cumulatief preferente winstdeelende aandeelen. In 1929 vervielen de cum. pref. |
| 5064 | winstd. aandeelen, terwijl in dat jaar f 400.000 en in 1938 f 250.000 nieuwe |
| 5065 | aandeelen werden geplaatst, zoodat thans f 1.250.000 aandeelen uitstaan. De |
| 5066 | aandeelen verkregen voor het eerst 6 Mei 1930 noteering. De vennootschap |
| 5067 | mag eigen aandeelen inkoopen tot de helft van het geplaatste kapitaal. |
| 5068 | Emissies: nadat bij de oprichting f 100.000 gewone en in 1917 f 200.000 cum. |
| 5069 | preferente winstd. aandeelen ondershands waren geplaatst, werden in 1919 nog |
| 5070 | f 100.000 gew. aandeelen à 105 pct. en f 200.000 cum. pref. winstd. aandeelen |
| 5071 | à 110 pct. ondershands geplaatst. Op 2 Febr. 1928 stond bij de T. B. de inschrij- |
| 5072 | ving open op f 200.000 gewone aandeelen à 100 pct. (voorkeur 2 : 1 voor gewone |
| 5073 | aandeelhouders op div. bewijs no. 13). Op 5 Juli 1929 stond bij de T. B. de inschrijv. |
| 5074 | open op f 200.000 gew. aand. (incl. half div. 1929) à 115 pct. (voorkeur 3 : 1, |
| 5075 | no. 16) en op f 200.000 idem à 100 pct. voor cum. pref. winstd. aandeelhouders, |
| 5076 | mits zij hunne aandeelen hadden omgewisseld in 6 pct. obligatiën, tegen inleve- |
| 5077 | ring van 2 claimbewijzen afgegeven bij de emissie der na te melden obligatiën. |
| 5078 | Op 19 Dec. 1938 stond bij de T.B. de inschrijving open op f 250.000 aandeelen |
| 5079 | à 130 pct. incl. div. 1939. Voorkeur 4 : 1; claims waren div.bewijzen no. 25, |
| 5080 | welke van f 55 tot f 70 opbrachten. Prospectus in deel II, 1939. |
| 5081 | 6 pct. obligatiën, leening groot f 600.000 in stukken van f 500, met |
| 5082 | jaarcoupons per 1 Juli. Aflossing: uiterlijk 1 Juli 1959 à pari, jaarlijks door uit- |