Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1941 | vanoss_1941_domestic |
1188 | 1146 | content | 1404 × 2376 | 1941/99260 |
Blocks on this page 1
Balance sheet
Tabak-Maatschappij Arendsburg
Main
Page content 74
| 42160 | 1146 TABAK-MAATSCHAPPIJEN |
| 42161 | Rubberoogst 1940. Standaardproducties, waarop de beperking moet worden toegepast (zie begin |
| 42162 | rubriek rubbermpijen) voor Arendsburg en Deli Cultuur Mij. resp. 5.650.352 en 1.454.426 h. K.G. |
| 42163 | Op 9 April 1940 was van oogsten 1939/40 reeds verkocht ca. 2.472.000 h. K.G. à 36 cts. per h. K.G. |
| 42164 | c.i.f. |
| 42165 | Rubberproductie Deli Cult. Mp ij. 1926/27-1938/39 resp .: 541.225, 680.700, 643.240, |
| 42166 | 560.780, 464.550, 164.750, 155.520, 1.220.640, 514.434, 547.302, 897.728, 919.574 en 708.184 h. K.G., |
| 42167 | met een gemiddelde opbrengst van resp. 103,05, 69,82, 524, 31, 16, 9,78, 11,21, 18,65, 19,17, 24,79, 42,01, |
| 42168 | 29,73 en 34,86 ct. per h. K.G. f.o.b. Belawan. |
| 42169 | De Deli Cultuur Mij. maakte in 1938/39 f 29.855 (vorig jaar f 21.272) winst op rubber. Op tabaks- |
| 42170 | oogst 1938 (1937) maakte zij een winst van f 118.310 (f 460.517) terwijl zij na aftrek van onkosten |
| 42171 | en belastingen afsloot met een saldo winst van f 338.742 (f 372.057); zij keerde 14 (15}) pct. dividend |
| 42172 | uit; zij had 30 Sept. 1939 behalve f 60.000 (f 149.074) belasting, geen schulden. |
| 42173 | STATISTIEK TABAK-MPIJ. ARENDSBURG. |
| 42174 | Oogst- Bepl. Pak- Opbr. Boek- Kapi- Concessie Reserve- Netto Divi- Aand. Certif. |
| 42175 | jaar3) Bouws2) ken { K.G. jaar1) taal rekng. fonds winst dend H.K. L.K. H.K. L.K. |
| 42176 | 1910 1.523 8.836 1,33 1911 772.500 nihil 1.250.000 292.772 35 % 715 689 779} 690 |
| 42177 | 1915 1.529 12.007 1,82 1916 1.000.000 nihil 1.500.000 1.255.554 70 % 761 508 757 480 |
| 42178 | 1920 1.100 6.900 3,44 1921 3.000.000 nihil 2.100.000 1.137.038 334% 555 364 551 362 |
| 42179 | 1925 1.566 13.258 2,23 1926 4.000.000 235.000 3.000.000 2.813.752 60 % 605 485 606₴ 483 |
| 42180 | 1930 1.395 12.938 71 1931 4.000.000 210.000 2.500.000 V.1.567.1224) 371 156₺ 3724 161 |
| 42181 | 1931 2.140 18.444 1,26 1932 4.000.000 205.000 2.144.000 V. 355.8385) 214} 86 215₮ 92} |
| 42182 | 1932 1.945 14.220 1,11 1933 4.000.000 200.000 1.450.000 V. 688.9125) 176 101 168ª 99} |
| 42183 | 1933 1.472 14.372 1,46 1934 4.800.000 195.000 1.500.000 744.583 10 % 240₺ 128 244} 1294 |
| 42184 | 1934 1.496 14.346 1,29 1935 4.800.000 190.000 1.500.000 446.807 9 % 269} 192 270 191} |
| 42185 | 1935 1.490 14.340 1,72 1936 4.800.000 185.000 1.600.000 1.076.740 19 % 435 2451 438₴ 242 |
| 42186 | 1936 1.641 15.186 1,45 1937 4.800.000 180.000 1.700.000 1.314.471 20 % 456 320 458₴ 317 |
| 42187 | 1937 1.712 15.572 1,28 1938 4.800.000 175.000 1.800.000 761.465 124% 411 310 414 313 |
| 42188 | 1938 1.794 13.216 0,94 1939 4.800.000 170.0005) 1.800.000 399.364 7 % 348₺ 198₺ 352} 197 |
| 42189 | 1939 1.641 17.447 ; op een stijging van den kostprijs van dezen oogst moet worden gerekend. |
| 42190 | 1940 1.646 bouws werden beplant. |
| 42191 | 1941 Er bestaan plannen tot beperking van 15-20 pct. op den aanplant van dekblad. |
| 42192 | 1) Per 30 Sept. 2) De aanplant t/m 1925 is in velden. 3) De oogsten van 1931 en later zijn van |
| 42193 | de Arendburg en de Deli Cultuur Mij. samen. 4) Op f 125.711 na afgeboekt op reserven. 5) Afgeboekt |
| 42194 | op de reserve. |
| 42195 | Tabaksoogst 1939 : 17.447 pakken. Hoewel deze oogst is verkocht aan een handelaar, |
| 42196 | kon de Directie op 20 Dec. 1940 omtrent de opbrengst nog geen definitieve berichten doen publiceeren. |
| 42197 | Wegens het ontbreken van verbinding met Indië; kon geen gemiddelde prijs worden samengesteld. |
| 42198 | Volgens persberichten van Oct. 1940 waren 2.003 pakken verscheept naar Amerika, 1.443 pakken on- |
| 42199 | derweg naar Nederland, doch niet aangekomen, 6.274 pakken door het Rijksbureau voor Tabak aan |
| 42200 | den Nederl. en Duitschen handel verkocht, 2.765 pakken in Indië opgeslagen en 4.962 pakken in |
| 42201 | R'dam verbrand. De naar Amerika verkochte tabak heeft 240 cts. per h. K.G. opgebracht. |
| 42202 | GECOMBINEERDE BALANS PER 30 SEPTEMBER DER |
| 42203 | ACTIEF. TABAK MIJ. ARENDSBURG EN DELI CULT. MIJ. PASSIEF. |
| 42204 | 1939 1938 1939 1938 |
| 42205 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 42206 | Landbouwconcessies 495.000 500.000 Uitstaand kapitaal: |
| 42207 | Aanplant en invent. Rub- Aand. Arendsburg 4.800.000 4.800.000 |
| 42208 | berondern. 3.486.896 3.688.360 1 aand. Deli Cult. Mij. 1.000 1.000 |
| 42209 | Idem tabaksondern. 673.862 578.118 Reserve 2.800.000 2.350.000 |
| 42210 | Tabaksoogst 1939 (1938) 1.682.801 1.661.164 Res. voor rubberbelangen 1.800.000 2.450.000 |
| 42211 | Deeln. i. a. ondern. 120.250 120.250 Res. v. pens. en onderst. 38.233 410.900 |
| 42212 | Vorder. op idem 17.000 17.000 Assurantiefonds 200.000 200.208 |
| 42213 | Belegde reserve 1.215.0631) 1.426.820 Res. v. bedrijfsrisico 35.364 19.383 |
| 42214 | Leen. op korten termijn 1.125.000 750.000 Res. rubberuitvoerrecht. . 96.213 |
| 42215 | Promessen 80.549 65.000 Belastingrekening 130.000 280.769 |
| 42216 | Schatkistpromessen à pari 1.000.000 Diverse credit. en wissels 601.363 580.773 |
| 42217 | Debiteuren à pari 459.485 332.230 Opr.bew. en statut. uitk. 14.969 23.134 |
| 42218 | Kas en kassiers Nederl. en Dividend Arendsburg 7 |
| 42219 | Indië 709.703 2.454.707 (12}) pct. 336.000 600.000 |
| 42220 | Nog te ontv. v. div. oogst- Divid. Deli Cult. Mij. 14 |
| 42221 | rek. 10.646 8.775 (15}) pct. 140 155 |
| 42222 | Nog te ontv. interest. 10.771 12.389 Onafgehaald dividend. . 12.089 9.040 |
| 42223 | Nog te bet. uitvoerrechten |
| 42224 | tabak en rubber 75.217 |
| 42225 | Nog te bet. onkosten ... 46.844 18.800 |
| 42226 | Vooruit ontv. interest ... 9.889 |
| 42227 | Assur.vergoeding tabaks- |
| 42228 | oogst 1939 (1938) 251.326 9.492 |
| 42229 | Saldo op nieuwe rekg .. . 9.809 58.729 |
| 42230 | 11.087.026 11.614.813 11.087.026 11.614.813 |
| 42231 | 1) f 600.000 Rijks-, Prov. en Gemeenteobligatiën tot kostprijs = f 576.763, na aftrek van f 100.000 |
| 42232 | uit winst 1939 gevormde reserve = f 476.763, alsmede f 738.300 ondershandsche leeningen aan prov., |
| 42233 | gemeenten en instellingen à pari. |