N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Balance sheet
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Profit and loss
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging), Profit distribution
Verffabrieken Avis, Company header
Scanned page
| Yearbook | Vol. | Seq | P.no | Type | Size | File |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1941 | vanoss_1941_domestic |
467 | 425 | content | 1389 × 2306 | 1941/98539 |
Blocks on this page 4
Main
Main
Profit distribution
N. V. Automatic Screw Works (schroevenvervaardiging door zelfbeweging)
Main
Company header
Verffabrieken Avis
Main
Page content 60
| 1286 | INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 425 |
| 1287 | Onr. goed. On- Af- Winst |
| 1288 | Kapi- Reser- Mach. Voor- Kas en Debi- Credi- Bruto kos- schrij- na |
| 1289 | taal ven enz. raden effect. teur. teur. winst ten vingen afschr. |
| 1290 | 1917 500.000 243.582 320.285 724.168 3.418 250.666 441.301 422.512 42.248 61.431 233.941 |
| 1291 | 1920 1.000.000 512.367 1.115.582 438.602 35.476 277.725 222.587 334.498 117.164 75.385 135.033 |
| 1292 | 1925 1.000.000 79.529 866.938 331.779 7.751 123.735 368.924 187.728 115.218 78.545 V.118.249ª) |
| 1293 | 1930 500.000 96.820 488.278 246.412 8.697 93.579 239.862 170.0431) 128.552 30.832 V. 4.512 |
| 1294 | 1931 500.000 100.693 488.007 197.692 4.606 67.285 255.299 53.912 120.977 15.477 V. 98.686 |
| 1295 | 1932 500.000 104.721 485.223 175.386 5.742 96.440 256.473 153.532 123.121 12.502 |
| 1296 | 1933 500.000 108.910 483.007 165.818 9.614 96.368 283.394 103.694 111.427 13.100 V. 39.095 |
| 1297 | 1934 500.000 113.266 478.507 159.548 2.183 71.497 288.079 84.054 105.635 11.300 V. 52.112 |
| 1298 | 1935 500.000 117.797 473.757 153.406 5.545 62.814 291.724 99.189 90.404 11.673 V. 24.389 |
| 1299 | 1936 500.000 122.509 482.237 197.372 4.493 77.277 345.520 108.875 76.666 7.349 |
| 1300 | 1937 395.000 208.508 174.976 10.824 316.287 285.453 162.058 99.233 14.3373) 30.142 |
| 1301 | 1938 395.000 208.774 225.795 4.749 105.182 114.935 209.850 109.573 79.570 19.750 |
| 1302 | 1939 395.000 231.010 318.464 6.171 121.428 181.546 308.472 134.104 80.319 35.711 |
| 1303 | 1) Incl. f 25.580 winst op verkoop fabrieksgebouw. 2) Incl. verlies 1924, bij reorganisatie afgeboekt. |
| 1304 | 3) In 1937 werd bovendien f 206.649 opgeloopen verlies, benevens f 290.860 op de vaste activa afge- |
| 1305 | schreven ten laste van de reserve en van het kapitaal. |
| 1306 | ACTIEF. BALANS OP 31 DECEMBER. PASSIEF. |
| 1307 | 1939 1938 1939 1938 |
| 1308 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 1309 | Fabr., terr., mach. enz.2) 231.010 208.774 Gewone aandeelen 345.000 345.000 |
| 1310 | Goodwill 1 1 Preferente aandeelen 50.000 50.000 |
| 1311 | Debiteuren3) 121.428 105.182 Crediteuren. 109.818 77.577 |
| 1312 | Kas 6.170 4.749 Kassiers 71.728 37.358 |
| 1313 | Grondst. en materialen1) 168.181 101.689 Res. personeelbelangen 2,389 2.389 |
| 1314 | Fabrikaten1) 150.283 124.106 Res. div. voorzieningen 50.000 |
| 1315 | Winst na afschrijving 48.138 32.177 |
| 1316 | 677.073 544.501 677.073 544.501 |
| 1317 | 1) Voorzichtig gewaardeerd. 2) Bij de reorganisatie 1937 vastgestelde waarde plus de sedert plaats |
| 1318 | gehad hebbende uitbreidingen en min de afschrijvingen. 3) Na aftrek reserve dub. debiteuren ad f 29.259 |
| 1319 | (f 24.237). |
| 1320 | DEBET. WINST- EN VERLIESREKENING. CREDIT. |
| 1321 | 1939 1938 1939 1938 |
| 1322 | Gulden Gulden Gulden Gulden |
| 1323 | Algem. onkosten 134.104 109.573 Saldo bedrijfsrekening 306.707 201.279 |
| 1324 | Interest 3.340 957 Diversen 1.765 8.571 |
| 1325 | Afschrijvingen 80.318 79.570 |
| 1326 | Res. dub. debiteuren 5.000 |
| 1327 | Res. div. voorzieningen. 50.000 |
| 1328 | Winst boekjaar 35.710 19.750 |
| 1329 | 308.472 209.850 308.472 209.850 |
| 1330 | Winstverdeeling 1939 (1938): pref. aandeelen 5 (5) pct. = f 2500 (f2500); gewone aandeelen |
| 1331 | 5(5) pct. = f 17.250 (f17.250); tantièmes f 3.591 (f-); restitutiebewijzen 5 pct. = f 800 (-); |
| 1332 | reserve voor personeelbelangen f 1.596 (f -) en algemeene reserve f 9.973 (f -). |
| 1333 | Het Bedrijf was in 1939 goed van orders voorzien, zoodat het gemiddeld aantal arbeiders steeg van |
| 1334 | 345 in 1938 tot 385 in 1939. |
| 1335 | N.V. VERFFABRIEKEN AVIS, te Westzaan. Opgericht 7 Aug. 1905, als voort- |
| 1336 | zetting van de in 1701 opgerichte Societeit der Blaauwselfabriek. |
| 1337 | Doel: de fabricage van- en den handel in chemische producten en wat daartoe |
| 1338 | in den ruimsten zin gerekend kan worden te behooren. Deelname in soortgelijke |
| 1339 | ondernemingen is toegestaan. In 1917 werden de fabricatie en handel in ver- |
| 1340 | schillende wasproducten van de fa. D. de Wit, Purmerend, overgenomen, waar- |
| 1341 | door de bekende merken Bataaf en Bato het eigendom der vennootschap |
| 1342 | werden. De voornaamste grondstof „Ultramarijn” wordt sinds 1917 op groote |
| 1343 | schaal gefabriceerd. In 1926 werd de afdeeling Amsterdam, ter bezuiniging, met |
| 1344 | de fabriek te Westzaan vereenigd. De fabrieksgebouwen en terreinen te Amster- |
| 1345 | dam zijn daarna, in 1927, publiek verkocht. Tegen einde 1939 kon een gedeelte |