|
5151 |
INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 493 |
|
5152 |
uitgebreidsten zin; het deelnemen in en de directie voeren van soortgelijke onder- |
|
5153 |
nemingen. De mpij. beschikt over een aparte fabriek voor bakelite-fabrikaten. |
|
5154 |
Grootte der terreinen 32.677 M2. waarvan rond 18.734 M2. bebouwd. In Febr. |
|
5155 |
1936 werd een hoogspanningslaboratorium geopend voor beproevingen met { |
|
5156 |
à 1 millioen volt spanning. Aantal arbeiders 31 Dec. 1939: 979 (v.j. 845). De maat- |
|
5157 |
schappij heeft belang bij de N.V. Hazemeijer's Fabriek van Signaalapparaten |
|
5158 |
te Hengelo; geplaatst kapitaal f 500.000. In Januari 1928 werd in België de S. A. |
|
5159 |
Constructions Electriques Hazemeijer opgericht met fabriek te Luik. Op 26 Juni |
|
5160 |
1930 werd opgericht de Soc. An. Appareillage Electrique Hazemeijer te St. Quentin |
|
5161 |
met een kapitaal van F. Frs. 1.000.000. In 1931 werd licentie verleend aan een |
|
5162 |
Engelsche firma voor vervaardiging van Hazemeijer-Schakelapparaten. Haze- |
|
5163 |
meijer zelf werkt o.a. met licenties van de fa. Reyrolle te Hebburn. |
|
5164 |
Kapitaal geautoriseerd f 2.000.000 verdeeld in 4.000 aandeelen à f 500, |
|
5165 |
waarvan geplaatst f 1.250.000. Aanvankelijk bedroeg het geplaatst bedrag |
|
5166 |
f 100.000, het werd in 1917 verhoogd tot f 300.000, in 1918 tot f 500.000, in 1919. |
|
5167 |
tot f 800.000 en in 1928 tot f 1.000.000, verdeeld in f 600.000 gewone- en f 400.000 |
|
5168 |
cumulatief preferente winstdeelende aandeelen. In 1929 vervielen de cum. pref. |
|
5169 |
winstd. aandeelen, terwijl in dat jaar f 400.000 en einde 1938 f 250.000 nieuwe |
|
5170 |
aandeelen werden geplaatst, zoodat thans f 1.250.000 aandeelen uitstaan. De |
|
5171 |
aandeelen verkregen voor het eerst 6 Mei 1930 noteering. De vennootschap |
|
5172 |
mag eigen aandeelen inkoopen tot de helft van het geplaatste kapitaal. |
|
5173 |
Emissies: nadat bij de oprichting f 100.000 gewone en in 1917 f 200.000 cum. |
|
5174 |
preferente winstd. aandeelen ondershands waren geplaatst, werden in 1919 nog |
|
5175 |
f 100.000 gew. aandeelen à 105 pct. en f 200.000 cum. pref. winstd. aandeelen |
|
5176 |
à 110 pct. ondershands geplaatst. Op 2 Febr. 1928 stond bij de T. B. de inschrij- |
|
5177 |
ving open op f 200.000 gewone aandeelen à 100 pct. (voorkeur 2 : 1 voor gewone |
|
5178 |
aandeelhouders op div. bewijs no. 13). Op 5 Juli 1929 stond bij de T. B. de inschrijv. |
|
5179 |
open op f 200.000 gew. aand. (incl. half div. 1929) à 115 pct. (voorkeur 3 : 1, |
|
5180 |
no. 16) en op f 200.000 idem à 100 pct. voor cum. pref. winstd. aandeelhouders, |
|
5181 |
mits zij hunne aandeelen hadden omgewisseld in 6 pct. obligatiën, tegen inleve- |
|
5182 |
ring van 2 claimbewijzen afgegeven bij de emissie der na te melden obligatiën. |
|
5183 |
Op 19 Dec. 1938 stond bij de T.B. de inschrijving open op f 250.000 aandeelen |
|
5184 |
à 130 pct. incl. div. 1939. Voorkeur 4 : 1; claims waren div.bewijzen no. 25, |
|
5185 |
welke van f 55 tot f 70 opbrachten. Prospectus in deel II, 1939. |
|
5186 |
6 pct. obligatiën, leening groot f 600.000 in stukken van f 500, met |
|
5187 |
jaarcoupons per 1 Juli. Aflossing: uiterlijk 1 Juli 1959 à pari, jaarlijks door uit- |
|
5188 |
loting in Maart, ter uitbetaling 1 Juli d.a.v. van f 16.000 plus vrijgekomen rente |
|
5189 |
voor het eerst in 1940. Vervroegde geheele of gedeeltelijke aflossing à pari kan van |
|
5190 |
1 Juli 1939 af te allen tijde met 1 maand opzegging geschieden. Lotingen der ver- |
|
5191 |
sterkte aflossingen 1 maand tevoren. Van 27 Juni-5 Juli 1929 werden f 400.000 |
|
5192 |
dezer obligatiën bij de T. B. beschikbaar gesteld ter verwisseling stuk voor stuk |
|
5193 |
tegen cum. pref. winstd. aandeelen, terwijl op 5 Juli 1929 bij dezelfde de vrije |
|
5194 |
inschrijving openstond op f 200.000, 6 pct. obligatiën à 100 pct. Officieele notee- |
|
5195 |
ring 6 Mei 1930. Prospectus in deel I, 1930. |
|
5196 |
Winstverdeeling: Het bestuur bepaalt de afschrijvingen en wel voor terreinen |
|
5197 |
en gebouwen op ten minste 3 pct. en voor machines, werktuigen, gereedschappen |
|
5198 |
en meubelen op ten minste 10 pct. van de aanschaffingswaarde. Van de winst |
|
5199 |
komt dan na aftrek van belastingen, eerst 5 pct. dividend op de aand .; daarna |
|
5200 |
5 pct. rentebijboeking op de reserve totdat deze 50 pct. van het geplaatste kapitaal |
|
5201 |
heeft bereikt; van het restant 20 pct. aan de reserve, 20 pct. aan de directie, |
|
5202 |
8 pct. aan commissarissen; van de rest 1 pct. dividend op de aandeelen, daarna |