Page 629 in yearbook 1941

Page 629 in yearbook 1941

Page Block

Scanned page

Yearbook Vol. Seq P.no Type Size File
1941 vanoss_1941_domestic 629 587 content 1386 × 2308 1941/98701

Blocks on this page 0

No blocks have been marked on this page.

Page content 52

The raw OCR output of this page, line by line.
10471 INDUSTRIEELE ONDERNEMINGEN 587
10472 resp. in 1928 en 1932 geliquideerd. Het belang bij de Comodoro Oil and Trans-
10473 port Co. te Londen en bij hare dochtermpij. Comp. Petrolifera Argentina, Solano
10474 S.A. te Buenos Aires alsmede bij de Alg. Petroleum Mpij. „Sirius” werd in 1936
10475 met ruim f 2.000.000 boekverlies geliquideerd. Thans beschikt de venn. nog over
10476 bovengenoemde fabriek en kantoor te Heerlen. Verder bezit zij nom. f 300.000 gew.
10477 aand. en 22 oprichtersbew. Kon. Ned. Hoogovens en Staalbedrijven, royalty-rechten
10478 op in exploitatie zijnde terreinen in Argentinië, en een participatie ad f 900.000
10479 in het Syndicaat „Gelria".
10480 In 1926/27 werden in Gelderland, o.a. te Hupsel en Meinsink bij Groenlo bo-
10481 ringen verricht ter diepte van resp. 1329 en 1358 meter en resp. 10 en 5 ontginbare
10482 kolenlagen doorboord benevens dikke zoutlagen. Deze en meerdere boringen al-
10483 daar, werden ingebracht in het syndicaat „Gelria”, waarin met de H.H. Hope
10484 & Co. is deelgenomen. Dit syndicaat verkreeg 3 Juli 1930 de concessie „Gelria”
10485 betrekking hebbend op terreinen samen groot ca. 10.340 H.A., voor winning van
10486 kolen en steenzout, alsmede delfstoffen, waarvan de samenhang met de zoutlagen
10487 hare gelijktijdige winning, ter beoordeeling van den Min. van Waterstaat, onver-
10488 mijdelijk maakt. Ontginning der zoutlagen door middel van pompboorgaten is
10489 verboden. Zoutwinning op andere wijze is aan de goedkeuring van den Min. van
10490 Waterstaat onderworpen. Het bleek nog niet mogelijk een combinatie te vormen met
10491 het oog op de ontginning van „Gelria”. In 1929 is door het syndicaat „Tubantia",
10492 eveneens met Hope & Co. opgericht, de concessie „Tubantia" groot ca. 1900
10493 H.A. aangevraagd. Deze aanvraag werd bij Kon. Besluit van 20 October 1933
10494 afgewezen.
10495 Kapitaal geautoriseerd f 3.000.000, verdeeld in aandeelen à f 250, waarvan
10496 geplaatst en volgestort f 750.000. De vennootschap mag eigen aandeelen inkoopen
10497 tot de helft van haar uitgegeven kapitaal. Bij de oprichting werden f 150.000
10498 aandeelen geplaatst, begin 1906 weer f 150.000, in Jan. 1907 f 450.000 à 100 pct.,
10499 voor aandeelhouders en à 125 pct. voor anderen, op 23 Sept. 1909 f 150.000
10500 exclusief dividend 1909 à 120 pct. voor aandeelhouders. In 1910 werden aan
10501 houders van winstbewijzen (zie hieronder) f 200.000 aandeelen uitgereikt, in Maart
10502 1914 werden f 600.000 aandeelen à 108 pct. geplaatst, in Maart 1927 f 600.000
10503 à 104 pct. en in Maart 1928 f 700.000 à 105 pct. De hierna uitstaande 3000
10504 aandeelen van f 1000 werden volgens besluiten van aandeelhouders en van na te
10505 noemen vereeniging van 16 Juni 1936 met 75 pct. gereduceerd. Er zijn 240 winst-
10506 bewijzen uitgegeven. Alle aandeelen en winstbewijzen zijn in het bezit eener op
10507 10 April 1906 opgerichte te Haarlem gevestigde, vereeniging van gemeenschappelijk
10508 bezit voor deze aandeelen (voorzitter: A. Bertling). Van deze vereeniging kunnen
10509 alléén Nederlanders lid zijn. De vereeniging heeft tegen de aandeelen certificaten A
10510 en tegen elk winstbewijs een certificaat B uitgegeven. De certificaten A werden
10511 in verband met de terugbrenging der origineele aandeelen, van f 1000 op f 250
10512 afgestempeld. Sedert 29 Dec. 1936 zijn uitsluitend de op f 250 nom. a f gestem-
10513 pelde certificaten leverbaar. De Heeren Dunlop & Van Essen brachten
10514 van 5 Febr. 1907 af een beperkt aantal certificaten A à 125 pct. aan de markt.
10515 Op 5 Maart 1914 stond bij de Associatie Cassa te Amsterdam de inschrijving open
10516 op f 600.000 certificaten à 108 pct. Certificaathouders hadden recht van voorkeur
10517 (3 oude : 1 nieuw, div.bew. no. 13) en houders van winstbewijzen in verhouding
10518 van 1: 1, claim coupon no. 1. Op 11 Maart 1927 stond bij Gebr. Lopes Suasso
10519 te Amsterdam de inschrijving open op f 600.000 certificaten-à 104 pct. incl. div.
10520 1927. (Voorkeur voor certif .- houders 4: 1, no. 26 en voor houders van winst-
10521 bewijzen 4 : 5, claim coupon no. 2). De claims no. 26 brachten f 9 à f 9,25 op. Op
10522 15 Maart 1928 stond bij laatstgemelde emittenten de inschrijving open op f 700.000